ahsap için dogru araci seçmek

Evinizde herhangi bir do-it-yourself proje idare edebilmek istiyorsaniz, size ihtiyaciniz olan her seye sahiptir bir atölyesi oldugundan emin olun. Eger, zimpara sekillendirme veya bileme yapilabilir, çivileme, bu kesme olup olmadigini, temel araç ve herhangi bir is oldugundan emin olun.

Sadece herhangi bir donanim magaza kontrol ya da komsularinin garaj bakmak in yatirim için ev el ulagi için kullanilabilir araç sayisi hemen hemen hiçbir sinir yoktur. Ama overkill birçok kez araçlarin çok ayni seyi yapmak beri. Bes araçlari temel bir cephanelik ile, sadece herhangi bir makul is hakkinda üstesinden gelebilirsiniz. Oradan, size daha profesyonel olarak tam bir atölye gelistirmeye baslayabilirsiniz.

Herhangi bir el ulagi isteyen bir temel önemli bir araç bir testere oldugunu. Büyük egrileri veya bu testere ile düz çizgiler Kes, yapmaniz gereken tek sey sawhorses üstündeki bir tahta set ve kesilecek agaç tutmak için bir çalisma yüzeyine sahip oldugunu.

Herhangi bir büyük agaç isleme projeleri planliyorsaniz, seni gördüm bir radyal kollu testere veya bir tablo gerekir. Eger resim çerçeveleri veya pervaz yapmak istiyorsaniz farkli açilardan dönebilir bir testere almak. Bu açilar sizin köseleri için gereken 45 derece gönye kesim yapmak için izin verecektir.

Küçük bir elektrikli zimpara da ahsap isleri çok degerli olacaktir. Elle zimparalama, ama elektrikli hizli ve bitmis ürün, pürüzsüz, profesyonel bir görünüm verir bir bantli zimpara yapabilirsiniz. Kaliplama veya mobilya ahsap seritler düzgün ve sadece boyali veya lekeli olabilir.

Sonraki bir yönlendirici gerekir. Bu gibi bir araç ahsap veya mobilya olusturmak için gerekli olan oluklar desenleri yapmaniza olanak saglar. Bir düz Shaker tarzi ile baslar, ve bu Fransiz il mobilya gibi daha karmasik tasarimlar geçis yapabilirsiniz.

Uç en iyi durumda araçlari korumak için, bir biçak bileme araci veya bir taslama yatirim yapmak isteyeceksiniz. Bu ile, mükemmel durumda biçaklari tüm tutabilirsiniz. Bu bir kaliteli ahsap isçinin özelligidir: araçlar keskin iseniz, ince kesilmis ve çok profesyonel bir görünüm detayli desenleri çalisabilir.

Eger kaliteli is yapmak istiyorsaniz, kaliteli bir marka araçlari yatirim gerekir. Arasinda seçim gerektigini alaninda en iyi isimlerden bazilari sunlardir: Sears Esnaf, Makita, Rockler, Rockwell, Ridgid, Rockwell ve Snap-On. Bunlardan herhangi birini satin alirsaniz, size bir üst çentik araci olacak biliyorum. Orada fiyat bazi çesididir, ancak bu her yil son ve atölye için iyi bir yatirim olmalidir.

Eger temel var Simdi, size is daha kolay ve eglenceli hale getirecek ekstra ögeler ekleyebilirsiniz. Bu kelepçeler ve yapistirma olmasini istiyorsaniz, tabii ki, ama zaman jet araçlari, kirlangiç ??delme, elektrik çivi çakma makinesi ve daha üzerinde onlari katacak.

Eger anl organize atölye ve temel tüm araçlari varsa, ahsap isleme bir zevk olacaktir. Nasil ilk büyük ahsap proje olarak bir tezgah hakkinda?