ahsap mobilya-çok çesitli ve tanimlar

Teknoloji ah. Biz insanlar bir cihaz bir iskambil destesi büyüklügünde onlarin bütün CD koleksiyonlari tasimak bir çagda yasiyoruz, dijital kayit TV kolaylik görülebilmesini gösterir ve birkaç tus vuruslarini ve fare tiklamasi ile küresel is yapmak. “Ne bu mobilya ile ne ilgisi var?” size soruyor olabilirsiniz. Peki, teknoloji büyük ölçüde son 20-30 yildir mobilya yapimi degisti. Dogal ahsap mobilya kolayca tanimlanabilir için kullanilir. Bir mobilya parçasi ahsap ise, bir tablo veya çekmeceli sandalye ya da gögüs olusturmak için bir araya moda masif ahsap masif ahsap ya da adet oldu hiçbir soru yoktu.

Bugün, masif ahsap mobilya bulmak için ve çok pahali olabilir giderek daha zor hale gelmektedir. Kaplama ve lamine ahsap ‘orta yogunlukta lif levha’ ve mese, akçaagaç, hus ve yerine ‘sunta’ gibi terimler ile, çogu mobilya üreticileri için tercih edilen malzeme haline gelmistir. Asagidaki umarim her seyi temizlemek ve bir sonraki mobilya satin alma yapildi ne söyleyecektir.

Bir parça kati ahsap yapilmis gibi genel olarak tüm maruz kalan parçalarin kati karton anlamina gelir dedi. Hiçbir kaplama veya yonga kullanilir. Kati kurulu her zaman “son” tahil bulmak nerede, sonuna bir dikis takip ederek tespit edilebilir. Kaplama bir çok masif ahsap gibi bakmak kenarlari üzerine yapistirilir, ancak genellikle karsi karsiya ucunda ve sonu tane göstermektedir.

All-ahsap mobilya masif ahsap olmasi gerekmez. Çogu durumda, bu kaplama kati ahsap görünümünü elde etmek için kullanilmasi anlamina gelir. Bir kaplama genellikle kontrplak veya sunta üzerine islenmis ahsap çok ince bir tabakadir. En kaliteli kaplamalar ilave güç ve sok emilimi için masif ahsap çekirdek kullanin.

Yonga çok küçük bir fis ve isi ve sert panellerin olusturulmasi için basinç altinda sentetik reçine ile bagli olan ahsap parçaciklar halinde ögütme yapilir. Mobilya üretiminde kullanilan yonga en yaygin türü orta yogunlukta lif levha veya MDF oldugunu. Karsilasabileceginiz yonga, baska tür MDF daha büyük bir yogunluga sahiptir sunta vardir.