ahsap yeni baslayanlar için ipuçlari

Baska bir islem gibi, ahsap özel beceri ve disiplin gerektirir. Ev mobilya büyük bir öge haline tahta parçasi sekillendirme içeren zanaat kontrol etmek için ahsap deneyimi yil olmasi gerekir. Eger ahsap üzerinde harikalar çalismak için bir püf noktasi olmalidir gerçegi disinda, bir woodworker agaç türleri veya siniflandirmalari açisindan onun ABC’si anlamak gerekir. Ahsap farkli özellikleri hakkinda kapsamli bir anlayis mobilya iyi parçalari olusturmak isteyen insanlar için önemli bir gereklilik olabilir. Bu bilgi ile, modern sanat basyapitlarindan içine ahsap parçalar sekil mümkün olacak. Burada woodworker mükemmel yapiyor yönelik bazi ahsap yeni baslayanlar ipuçlari.

üç önemli ahsap yeni baslayanlar ipuçlari:

1. Sadece yüksek kaliteli ahsap araçlar satin alin. Bu temel. Bazi millet iddia bu yana, en iyi araçlari en iyi is için gereklidir. Ancak, size en pahali araçlari almak gerektigini göstermez. Bu hatta ilk öge olusturmak bütçenizi tahliye. Ancak anlamalidir, bu uygun fiyatli mutlaka ucuz anlamina gelmez. Bir pazarlik fiyatli ahsap araci nedeniyle alti kalitesi ancak ilk bakista bütçe kolay olabilir, bunu üst verimlilik saglamak için bekleyemezsiniz. Aslinda, sorun örnegin alti yörünge zimpara tutmak olabilir. Çogu zaman, araçlar bu tür genellikle yaramazlik ve sahiplerine gerçekten ciddi zarar. Bu nedenle yanlis ve düsük maliyetli araçlari kullanarak insa Sizin ahsap fedakarlik yoktur.

2. Hassas ölçüm teknolojisi çalisma. Bu düzgün ve dogru bir ölçüm gerektirebilir nasil iyi kavramak için bir Einstein almaz. Ayrica gibi temel matematik becerileri, çikarma, çarpma, bölme ve temel geometri üzerine biraz bilgi sizin ahsap çaba size yardimci olsa. Sizin ölçümü uzmanligi yüksek birkaç adim iyilestirilmesi ya zarar vermez. Düzgün ölçebilirsiniz ögrenme çalismalari genellikle hassas ile gerçeklestirilir saglayacaktir.

3. Güvenli olun. Eger uygun önlemler almak yoksa büyük ve keskin araçlarin katilimi nedeniyle, ahsap isleme tehlikeli olabilir. Kayip bir bacak ya da iki ahsap çalisma sanati ögrenme almak için harika bir fiyat degil. Risk muaftir. Bir testere gibi güvenli olmayan elektrikli el aletleri kullanirken vücut parçalari kenara güvenli bir mesafede oldugundan emin olun. Kullanmayin ve her kullanimda güvenli bir depolama keskin araçlari degil tutmak her zaman elektrikli aletler prizden çekin.

Bunlar er ya da geç mükemmel bir woodworker haline yardimci olacaktir sadece gerekli ama gerekli ahsap baslayanlar ipuçlari vardir. Yeni baslayanlar için daha fazla ahsap ipuçlari için, size net alabilirsiniz birçok kaynak vardir.

john o. farkli