banyo kalip çikarmak için nasil

Kaliplar nemli ve islak yerlerde gelisir mikroorganizmalardir. Karakteristik olarak onlar çirkin, insanlarda hastaliklar yayilir ve kötü hava koku neden olabilir. Bu nedenle, bu kaliplari da evin içinde her yerden kaldirilmasi gerekir.

Banyoda kalip kurtulmak yolunda ilk adim iyi bir drenaj sistemi yasiyor. Iyi bir drenaj sisteminin yoklugunda, su bir noktada duruyor ve sayilari büyümeye ve bölmek için kaliplar için ideal bir durum yaratarak gün kirli gün oluyor baslar. Sizin drenaj sistemi daha sonra tikali ise bu atik banyo tamamen akmaya böylece tikanma temizlemek için çamasir suyu kullanmaniz gerekebilir. Çamasir suyu kullandiktan sonra tikanma giderilebilir almiyor bile o zaman bu için bir tesisatçi aramak gerekebilir.

Eger banyo düzgün ve temiz tutmali. Sadece gerekli degildir banyo bir sey kaldirmak, bu bos sampuan siseleri, kullanilmayan sabun ve diger malzeme içerebilir. Bu banyoda herhangi bir yerde toplanan getting suyu engellemek gerekir. Kullanmadiginiz zaman banyo her zaman kuru olmalidir. Banyoda duvarlar, zemin ve pencereler fayans uygulanmasi iyi bir fikirdir. Bu çiniler çok kaygan ve izin vermez gibi su üzerinde durmak. Bu onlara büyümeye kalip önleyecektir.

Bleach banyoda herhangi büyümüs kalip öldürmek için iyi bir seçenektir. Eger yüzeyden kaliplar kaldirdiktan sonra alana bir dezenfektan kullandiginizdan emin olun. Böyle bir aktivite yapmadan önce tamamen kendinizi örtbas edin. Kalip ile temas eden vücudunuzun herhangi bir alerji, deri döküntüleri, Sen, agzini bir maske gözlük ile gözlerinizi kapak ve ellerinizi polietilen levhalar kapsayacak giymek gerektigine astim vb gibi çok kötü bir sekilde etkilenebilir ve ayaklar.

Her seferinde bir süre içinde banyo temizlemek gerekir. Banyo temizlik ideal zaman araligi en az bir kez bir hafta oldugunu. Normalde, banyolarda büyümek kalip iki türü vardir. Küçük bir kalip ve diger bir su hasarli yüzeyler üzerinde büyüyen kalip. Eger onlardan kurtulmak için piyasada kitleri vardir. Bu kitler evinizin yakininda herhangi bir magazada kolayca kullanilabilir.

Etkili kalip temizlik için, öncelikle sorunun kaynagini bulmak gerekir. Boru sizinti veya kanalizasyon engelleme her türlü kalip banyo büyümeye neden olabilir. Bunlar için iyice banyo kontrol ediniz ve herhangi bir sizinti veya tikanma bulmak zaman, sadece kaldirmak için derhal harekete geçmesi. Ayrica banyo kalip temizligi için bazi organik temizlik sivi seçebilirsiniz. Kalici bittiginde bu yüzden bu organik sivi kalip sporlari öldürmek. Sonuçta, banyo bizim için yapilir ve kalip büyümeye ve zevk için degil. Anahtar sizin banyo temiz ve kuru tutmak, ve banyo kaliplari ücretsiz olacak.