bir daire içine bodrum yenilenmesi

Bir tam yükseklikte bodrum varsa, bagimsiz bir daire içine yenilenmesi ipotek yardimci olur ve gelecekteki onarim ve bakim karsi bazi finansal güvenlik saglayan bir gelir saglayabilir. Ancak, bodrum yasam alanlari içine yenileme için uygun olmalidir.

Muhtemelen bagimsiz bir daire içine bodrum dönüstürmek için bir insaat ruhsati gerekir. Bir insaat ruhsati Evinizde degistirmenizi saglar kagit sadece bir kayma degil, ayni zamanda yenileme saglik standartlari ve güvenlik kurallarina uygun olmasini saglar. Örnegin, en topluluklar bodrum 6 metre gibi uzun boylu olarak herkes baskani tehlikeye atmadan aydinlatma ve fan armatürleri karsilamak amaciyla, en az 6.8 metre yüksekliginde olmasini gerektirir.

Nem sorunlari bodrum yenileyen bir Banes biridir. Eger bodrum rahat bir yasam engelleyebilir herhangi bir çatlak veya drenaj sorunlari olup olmadigini tespit etmek gerekir. Kat, kanalizasyon, saçak oluklari, inis borulari ve pencere kuyu hevesle düzeltilmesi gereken herhangi bir sorun olup olmadigini görmek için, tercihen tipik bir yagmur veya firtina sonra, kontrol edilmelidir.

Birçok bodrum düzgün yerlesime yalitilmis degildir ve bu bir yasam durum için gereklidir. Nelerin gerekli oldugunu görmek için belediye için bina kodlari kontrol edin ve tüm yerel yasalara uygun olup olmadigini görmek için bodrum kontrol edin. Ses bariyerleri ve dikkate duman / yangin bariyerleri için düzenlemeler olabilir.

Bir bodrum katinda, yeterli hava dolasimi özellikle önemlidir. Fanlar kurulumu VOC (uçucu organik bilesikler) ve bayat hava ve varligi çok azaltabilir. Bu mevcut degilse de, bu açik bazi pencereler kurmayi düsünün. Bir nem de nem yogunlasmasi bir sorun olup olmadigini yardimci olabilir.

Bir ikamet her katta yangin ve duman dedektörleri olmalidir ve Bodrum bir istisna degildir. Ayrica, bu ölümcül gaz olasi kaynaklarinin yakinina yüklü bir karbon monoksit detektörü iyi bir fikirdir. Yerel bina kodlari da duman geçirmez, yangina dayanikli insaat belirli türleri gerektirebilir.

Eger çalisma yürütmesi önce en belediyelerin elektrik kodlari danisilmalidir. Mutfak ele alinmasi gereken elektrik kaynagi ihtiyaçlarini uzmanlasmis – firinlar için daha yüksek voltaj, vb birbirinden belirli bir mesafe içinde yerlestirilmesini satis için bir gereklilik olabilir. Eger denetimler sorun yok bu yüzden size özel özellik için gereksinimleri açik oldugundan emin olun.

Bu yasam alanlari içine bodrum yenilenmesi sadece birkaç hususlar vardir. En fazla güncel bilgi almak için yenileme ve izinler üzerinde toplumun yasalari içine sormak gerekir.