bir elektrik yangin önlemek için nasil

Bir ev, bir daire ya da bir konak canli olsun, bir noktada elektrik sorunlari ile ugrasmak zorunda kalacaktir. Bill Lutz, Philadelphia Nesil 3 Electric ile bir elektrikçi, elektrik yanginlari önlemek için nasil burada onun ipuçlari verir.

Elektrik yanginlari, tehlikeli zararli ve ölümcül vardir. Birçok elektrik kontagi eski ve modasi geçmis elektrik sistemlerinden kaynaklanan, hem de elektrik dalgalanma tarafindan asiri sigorta kutulari olarak vardir.

Ev kontrol ettiniz

Bir elektrik yangin önlemede ilk adim ev lisansli bir ev müfettisi veya elektrikçi tarafindan düzenli olarak kontrol sahip olmaktir. Sizin elektrik sistemi riskine tabi ise Uzmanlari söyleyebilirim. Ayrica sistem yil önce güvenlik derecelendirmeleri geçmis olabilir bazi bilesenleri içerir, ama bugün yangin tehlikesi olarak görülüyor eger bildirin. Bu temel önlemleri ek olarak, size bir ev elektrik yangin deneyim asla sigorta için baska önleyici tedbirler alabilir.

Ark arizasi kesiciler kullanin

Arc hatalari elektrikli ev yanginlarinin önde gelen nedenlerinden biridir. Bir tel, kablo veya cihaz kivilcim basladiginda ark arizasi kesiciler olarak da adlandirilan ark arizasi devre kesiciler, böyle gevsek baglantilari, hasarli teller veya acil kesintisi olarak hatali elektrik ark algilar. Bir ark arizasi kesici yanginlari durdurmak için gösterilmistir. Sadece olumsuz, bazen bir sikinti olabilir olmasidir. Ama alternatif göz önüne alindiginda, ödemek için küçük bir fiyat gibi görünüyor. Yakin gelecekte, EFCIs – Elektrik Ariza Devre tüplerinin – benzer, fakat daha gelismis, teknoloji, hangi kullanilacaktir.

Duman ve karbonmonoksit dedektörleri yükleyin

Bu yeni piller ile evinizde duman ve karbon monoksit alarmlari çalisma var önemlidir. Onlar taze ve alarm iyi çalisir durumda oldugundan emin olmak için sik sik pil test edin. Bu belirgin adim Ulusal Yangindan Korunma Dernegi göre, yarim bir yanginda ölen sansinizi keser. Pek çok ev, modern yalitim neredeyse hava geçirmez ile, karbonmonoksit dedektörleri her evde gereklidir. Bu temel önlem önleme yanginlarin en kolay ve en etkili seklidir.

topraklama hatasi devre kesiciler (GFCI) kullanin

Bir akim kaynagi ve zemin (bir su borusu gibi) yol açan bir kanal dokunursaniz, aslinda bir canli tel olacak ve elektrik sürekli olarak akar gibi elektrik olabilir. Bir Topraklama Hatasi Devre Salteri (GFCI) bir akim ve toprak arasinda bir kaza sonucu yol bir toprak hatasi için kullanilan bir çikis.

GFCIs, ani bir elektrik drenaj tespit ve elektrik hemen kapatabilirsiniz. Onlar mevcut bedeninizden olmayan planlanan yol ile içeri akiyor Ve bu tespit eger elektrik sizdiriyor ne karsi akan ölçmek, devre hemen kapanir. Hala hafif bir sok alabilirsiniz, ama GFCIs ölümcül bir elektrik kurtaracak.