Bir ev olustururken yaygin hatalardan biri kaçinmalisiniz

Biz bir kisi olarak kim yansitir ve bizim yasam tarzi ve bireysel ihtiyaçlarina uyacak tüm özelliklere sahip bir eve sahip tüm rüya. Bu aslinda bir ev bina proje üzerinde almak çok heyecan verici nedeni budur. Ama bu bir ev olustururken dikkate alinmasi gereken birçok önemli faktör vardir gibi hiçbir sekilde yapmak için basit bir sey oldugunu. Önlemek için ne bilmek bu planlama veya ev tasarlamaya geldiginde dogru karar vermenize yardimci olacaktir. Yani burada hayalinizdeki evi insa zaman kaçinmalisiniz en büyük hatalardan bazilaridir.

çalismak için dogru insani bulma degil

Bir ev insa günlük olarak bir kisi yok bir sey degildir. Ev bina beceri ve deneyim gerektiren bir projedir. Bu nedenle, gerçekte tüm fikir ve planlari içine koyacagiz müteahhitlerin sag grup seçmek önemlidir. Iyi bir müteahhit iyi bir egitim seviyesine ve bu alanda genis deneyime sahip kisidir. Size yol göstermek için bir uzman olmadan, birçok gerekli özelliklere sahip bir ev ile sona erebilir.

kendi seyler yapmaya çalisiyor

Tabii ki ev insa etmek için herkes ödemek zorunda degil masraflarinizi azaltmak olacaktir, ancak kendi üzerinde tüm ev insaat yaptiklarini bir kötü insa ev daha fazla harcamak zorunda neden olabilecegini bilmeniz gerekir. Eger referans olarak kullanabileceginiz çevrimiçi DIY siteleri bir yeri oldugunu söyleyebiliriz ragmen, hiçbir sey lisansli bir müteahhit ise daha iyi olabilir. Bir ev insa isçilik ve ana deneyimi yil bir sürü alir. Kendiniz bu proje geçmesi planliyorsaniz Yani iki kere düsünmek gerekir.

Kat plani yapilir kez degisiklik yapmak

Evinizde bir mühendis gelen onay almak için bina planlari bir kez, degisim her türlü üzerinde yapilacak kesinlikle maliyet ve sorunlarin bir domino etkisi yol açacaktir. Bir ev sadece bir yapi, ancak bir sistem olmadigini unutmayin. Bir evin tüm özellikleri ve bilesenleri birbiriyle bagli ve bu nedenle bu araci bile en ufak bir degisiklik tasarim ve planlama sorunlari her türlü yol açacagini. Eger planlari gelistirilmektedir gibi tüm ihtiyaç ve istedigi dikkate alinmasi böylece birlikte mimar ile planlama sürecine dahil olsun, bu nedenle, emin olun.

gerçekçi bir mali plan ve bütçe olmamasi

Gerçekten yeni bir ev insa etmek için ne kadar pahali açiklamaya gerek yoktur. Hatta bir yapi projesi baslamadan önce dogru bütçe ya da mali plan yapmak herkes için çok önemli olmasinin nedeni budur. Her seyden önce, size ev yapimi için harcama yapabiliyor ne kadar para bilmek gerekir. Müteahhitler tavsiye soran onlar malzeme mal olacak ve tüm insaat mal olacak ne kaba bir tahmin verebilir hakkinda ne kadar bilgi sahibi olacak gibi iyi bir fikirdir.