bir hepa hava temizleyici kullanarak evinizdeki hava kalitesini artirmak için ipuçlari

Evde kötü hava kalitesi birçok kisi bir hava temizleyici yatirim yol açar. Birçok farkli türleri vardir ve model satin almak için en iyi oldugu konusunda bu karisikliga yol açabilir. HEPA hava temizleyicileri birçok avantaji var ve bu yazinin konusu olacaktir. Onlar çünkü evleri içindeki hava temizleme bunlarin etkinliginin piyasada hava temizleyici önde gelen bir tür haline gelmistir.

Kisaltma HEPA Yüksek Verimlilik Partikül Hava temsil eder. Bu Enerji Birlesik Devletleri Bölümü, (DOE) tarafindan belirlenen hava temizleme verimlilik standartlarini karsilamak için gerekli oldugundan filtre türü benzersizdir. HEPA filtreleri farkli siniflar gelir ama ticari olarak mevcut olan tüm asagi çapi 0.3 mikrometre havadaki partiküllerin en az% 99,97 ayiklamak ve aslinda 0,01 mikrometre parçaciklari filtre tasarlanmistir. HEPA hava temizleyicileri bu kadar popüler olmasinin nedeni bu kategoriye girer parçacigin birçok türü vardir. Bu, bir alerji olan kisiler tarafindan ve sadece evlerinden kokular veya tozu temizlemek isteyen insanlar tarafindan esit sayida kullanilmasi anlamina gelir. Aritma islemi filtre üzerinden hava üflemek için bir fan kullanilarak yapilir, çogu tasarimlari fan ayarlari bir dizi vardir.

HEPA hava temizleyicileri avantaji, bu nedenle diger türleri ile ilgili olarak kaldirmak parçaciklarin genis araligidir. Onlar genellikle en kisa sürede günes isigi odaya parlar olarak görülmektedir ev tozu çok daha küçük oldugu için, bu parçaciklar çogunlukla görünmez.

Havada parçaciklarin tür canli ve yasam tarziniza yere göre degisir. Çogu evlerde bir kez ya da baska toz akari alerjenleri, polen, bakteri, bitki sporlari, küf ve mantar olacaktir. Bazi evler de sigara dumani ve evcil hayvan alerjenleri olacaktir. Tüm ev ev kokulari ve zaman zaman gaz yasayacaktir. Bu hayvan çöp, yemek kokulari, çesitli toksinler, sigara dumani ve deterjan ve temizlik malzemelerden gaz kirleticiler içerebilir. HEPA hava temizleyicileri hava bu istenmeyen kirletici çikarmadan çok verimlidir.

Çesitli HEPA hava temizleyicileri de kapsamli bir hava temizleme etkisi veren oda daha büyük parçaciklar üzerinde çalisacak bir Ionizer, içerir. Iyonlastirici onlar yerçekimi etkisi altinda düsene kadar iyonlari büyük parçaciklar üzerinde birikmesine neden olur. Daha sonra, sadece toz ile uzaklastirilabilir.

Genel olarak, bir HEPA hava temizleyici verimli bir sekilde evde veya ofiste hava kalitesini artiracaktir. Onlar belki de uyku için kokulari gidermek için ya da belirli zamanlarda kötü durumda ya da sadece bütün gün çalistirilabilir. Satin almak için en iyi hava temizleyicileri bu yardim Baska bir sey yatirim olabilir para büyük bir tasarruf çünkü kalici yikanabilir filtreler sahip olanlardir.