Bir isi pompasi seçerken dikkate alinmasi gerekenler

Isi pompalari sicakligi düstügünde hava ve su depolanan isi enerjisi kullanarak evinizi isitmak dahice küçük makinelerdir. Bu birimler alisilmadik bir açik ve bir kapali bileseni de var.

Eger eviniz için yeni bir isitma sistemi satin alma düsünüyorsaniz, size isi pompasi düsünmelisiniz. Baska bir sistem oldugu gibi dikkate çesitli faktörler vardir. Bunlar pompa büyüklügü ve kapasitesi etkisi, hem de bu ev için iyi bir seçenek olsun ya da olmayabilir.

Birincisi ve en önemlisi, yerel iklim bir isi pompasi için uygun olup olmadigini düsünmelisiniz. En iyi hava kaynakli isi pompalari ile hizmet Alanlari yil boyunca sicaklik büyük bir dalgalanma olmadan, genellikle iliman olan. Sizin iklim güvenilir 40 derece altina düserse, size isi birincil kaynagi olarak ya da bir yedekleme sistemi olarak bir gaz veya elektrik ocagi hizmet daha iyi olabilir.

Eger klima kullanmak ne siklikta düsünün. Sadece isi pompalari uzun ömürlü azaltmak yilin tüm aylarinda tipik bir klima ünitesi, yüksek kullanim daha çalistirmak için daha pahali. Klima ve firinlar genellikle sadece birkaç ay her yil için kullanilan ve sürekli kullanimda olan bir isi pompasi çok daha uzun bir ömrü var olabilir. Ayrica, bölgede dogal gaz ve elektrik maliyeti bagli olarak, bir isi pompasi bir gaz ocagi daha çalistirmak için daha pahali olabilir.

Bir sistem yüklemek için ödeme yapabilirsiniz fiyati bu faktörlerin çok azaltabilir. Sicaklik her mevsim daha sabit oldugu bazi isi pompalari yeralti gömülüdür. Bu sistemler, toprak kaynakli isi pompalari, yüklemek için çok daha pahali ve zordur, ama daha fazla enerji verimli ve hava kaynakli isi pompalari karsilastigi pek çok sorun kaçinin.

HSPF (Isitma Mevsimsel Performans Faktörü), hava isinir ne kadar etkin bir ölçüsüdür ise SEER (Mevsimsel Enerji Verimliligi Degerlendirme), hava sogur ne kadar etkin bir ölçüsüdür. Hangi isi Seçtiginiz pompa tipik iklim maç SEER ve HSPF degerleri olmalidir.

Sizin isi pompasi büyüklügü ve marka ev ve tipik kullanim büyüklügüne bagli tamamen bagli olacaktir. Bu faktörlerin her ikisi de profesyonel bir isitma ve sogutma ile tartisilmalidir. Bunlar tarihsel enerji kullanimini incelemek ve ev, aile ve bütçe için en iyi model önerebilir. Ayrica diger evler için iyi çalisti ögrenmek için çevrimiçi en çok oy alan isi pompalari arastirma yapabilirsiniz.

Eger pompanin arastirma olarak size isi pompasi için nihai karar yaptiktan sonra, dikkatle HVAC yükleyici arastirma. , Istek referanslar onlari görüsme ve olumsuz raporlar için yerel tüketici kuruluslari ile kontrol edin. Sen mutlaka isi pompasi satilan sirket tarafindan önerilen bir yükleyici güven olmamalidir. Bu montajcilar sizin için daha sirket için daha fazla çalisiyor olabilir.