çati malzemeleri için gerekli sartlari

Dönem “çati malzemeleri” malzeme ve çati yapimi ve bakimi için gerekli ögelerin genis bir araligi kapsar. Bu sadece zona ama döküm, kereste, boru ve havalandirma, çati çimento, merdivenler ve tüm yararli araçlar, hatta çati çivi anlamina gelir.

En üstten baslayarak, en çati malzemesi düsünelim. Bu çati dogru olarak kabul edilir ve ahsap zona, seramik, asbest zona, metal çati levha ve fayans, kauçuk çati çarsaf ve zona ve malzemelerin diger bir çok içerir. Yer çati yerel unsurlari ve bir çati ile etkilesim sorunlari dayanacak, böylece çati malzeme seçimi birinci sinif bir husustur.

Bir çati çerçeve veya destek yapisi kereste oldugunu. Bu genellikle bir üçgen kafes ve kirisler bir kafes olusur. Çerçeve üst üzerinde yatirilir çati için temel olarak hizmet vermektedir. Kereste kornis, çerçevenin bir parçasi dahil olmak üzere diger elemanlari için kullanilan çikintilar alt olan duvar, fasya, ya da kornis alt, su çati uzak damla saglar saçak, ve pervaz, saçak.

Boru ve havalandirma çati çikinti. Onlar evde nefes yardimci ve ayni zamanda kaçis sömine veya pisirme baslik duman için yollari, hem de tavan arasindan sicak hava içindir. Boru ve havalandirma dipleri genellikle kursun tabanli veya plastik dolgu macunu dahil olmak üzere bir önyükleme veya metal serit ile mühürlenir. Bu boru ve havalandirma hava veya duman kaçis böylece kauçuk ile kapali bir yol kalkanlar var, ama su borusu veya havalandirma içine almaz.

Simdi çati yani sira bakim, kurulum ve kaldirma için kullanilan diger araçlara kadar tirmanmaya merdiveni dahil çati araçlari üzerine. Bu atik zona, yüklemek için zona, zona kaldirmak için dikis pense, ve bir kalça kosucu ile gördüm bir çekiç gibi bir balta ve biçak, bir barut kesici içeren bir Slater çekiç tutmak için böyle bir süpürge ve kova gibi basit ögeleri içerir sirt kapagi, dikisler üstüne çati bölümü.

Çati çivi zona ile genisletmek ve shingle alt altinda 3/8 inç bunu yapmak için yeterince uzun olmalidir. Ahsap isirma çivi müdahale sey tirnak zona kaybi sonunda shingle disinda bahar, ve neden olabilir. Bu sirtlar, shingle malzeme altinda bazi ile zona içerir ve çati malzemesi için yeterince uzun degil tabii çivi. Iyi bir çati ustasi bir kati isabet ile bir çati çivi sürebilirim. Bir ev sahibi kendilerini sadece birkaç dakika sonra bir isabet ile çivi sürücü bulacaksiniz yapiyor.

Çati malzemeleri onlar ilk göründügü kadar basit degildir. Ama küçük bir planlama ile, kaliteli bir çati için gerekli her sey olacak.