civata arkadaslari ile iyi bit matkap

Eger duvar üzerine civata ile yüklerken, görevde basari büyük ölçüde kullandiginiz matkap türüne göre etkilenebilir. Sonuçta, matkap ucu size güç matkap takmak olacagini biridir ve güç matkap size araciligiyla civata için duvara delik yapiminda kullanilan bir araçtir. Böylece gibi, bu matkap tür vardir ve size olabilecek her türlü amaç için yararlidir ne düsünüyorsunuz anlamak için önemlidir.

Iste sabitleme yüklemek için en sik kullanilan matkap listesidir.

1. Büküm bit. Ayrica büküm matkap denilen büküm bit, kullanilan matkap en yaygin olanlaridir. Onlar ahsap, metal ve plastik gibi malzemelerin çok çesitli, nüfuz edebilir. Diger matkap uzunluklari yani sira ön kenarlari boyunca spiraller ayiran ne. Twist bit oldukça kirilgan oldugu bilinen ve bu nedenle, ekstra bakim ellemeden gereklidir vardir.

2. Duvar bit. Sadece adini söyler ne gibi, duvar bit beton, fayans, blok veya tugla delik olusturmak için güç matkaplar baglidir. Sadece twist bit gibi, ayni zamanda mil boyunca spiraller var. Ne duvar bit özel yapan genellikle tungsten karbür yapilmis özel bir kesme ucu olmasidir. Duvar bit serin görünebilir, ama çok fazla baski altinda kirmak ve paramparça bilinmektedir.

3. Noktasi bit Spur. Spur noktasi bit bir sey hariç bit büküm benzer biraz bakmak – onlar sondaj düz bir delik yapmak iki kaldirdi Spurs ve merkezi bir nokta var. Ayrica adi verilen dübel bit gelin bit ahsap hizli is yapmak için idealdir tesvik.

4. Bullet Pilot noktasi. Garnitür yüklerken gerekli olan temiz ve dogru açilan deligin, isterseniz, bir kursun Pilot noktasi matkap ucu isterim. Onlar flüt toprakli olmasi disinda, neredeyse bir tesvik noktasi biraz benziyor. Bunlar ayni zamanda, metal yüzeyler üzerinde ve plastik üzerinde kullanilabilir.

5. Çini bit. Çini bit cam seramik delik delme hem de için kullanilir. Sadece duvar biraz gibi, ayni zamanda sert metal hazirlanmis bir kesme ucu vardir. Ama civata ile yüklemek için kullanilan en matkap aksine, kiremit bit düz saftlar ve herhangi bir kenarli spiraller yok.

Matkap çünkü dogru matkap olmadan civata ile için arkadas, size fis yüklemek için düz ve dogru delik olusturmak için mümkün olmaz. Bu kurulum istikrarli ve güçlü olacagini, böylece sizin için çalisan ne olursa olsun yüzeyinde matkap delik sadece sag uzunlugu ve genisligi çok önemlidir. Eger civata ile bir duvar üzerine bir sey monte ediyorsaniz, dogru matkap size monte nesnenin agirligi nedeniyle duvara çatlaklar neden olmaz bir sag büyüklügünde delik olusturmak saglayacak.