daha yesil yapmak için banyo bozulmasina nasil

Böylece banyo yeni model proje yesil olmak istiyorum, ama “yesil banyo” ne demek tam olarak emin degiliz. Verimli enerji mi? Daha sürdürülebilir malzemeler kullaniyor mu? Daha saglik bilinçli mi? Su tasarrufu odaklanmak mi? Çevre dostu banyo degisiklik yapmak için karar ve bir çok seçenek vardir.

enerji verimliligi için tasarim
Enerji verimliligi aletleri ile harcanan enerji miktari ile ilgilidir. Sadece kullandiginiz suyu isitmak için talep veya satir içi sicak su isiticilari enerji tasarrufu. Sen isiklari kullanarak azaltmak için çati pencereleri ve pencere yükleyebilirsiniz, ve daha enerji verimli kurulum CFL ampul kullanimi yapmak veya LED isiklar yapmak için.

sürdürülebilir malzeme seçimi
Sürdürülebilirlik genellikle bir kaynak yerine yetenegini ifade eder, ve bol sürdürülebilirlik seçmek için banyoda yerler vardir. Birkaç seçenekleri sunlardir:
Kil veya cam yapilmis • Fayans.
Bambu, mantar, veya levha linolyum • Döseme.
• Bambu veya wheatboard dolaplari

iç hava kalitesi dikkate
Hava kalitesi yesil yeniden önemli bir unsurdur. Genellikle sagliksiz havaya bültenleri kimyasallar ve bilesikler azot atimi. Ayrica Uçucu düsük ya da hiç Organik Bilesikler ile boya, kaplama ve diger malzemeler seçtiginizden emin olun. Havada küf sporlari önlemek için, dus ya da küvet yakin ya da çevre altinda alçi kartonpiyer kullanmayin.

su tasarrufu
Su tasarrufu kolay bir adimdir, ve hatta lüks banyolar önemli ölçüde su kullanimini azaltabilirsiniz düsük su musluk ve dus basliklari, yararlanabilirler. Düsük su veya çift gömme tuvalet kullanici gerekli su miktarini seçmek için izin.

uzun ömürlü düsünmek
Yesil banyo yeniden bir siklikla gözden kaçan, uzun ömürlü banyo unsurlari ne kadar süre düsünmeye anlamina gelir. Bir süper moda tasarim yüklerseniz, muhtemelen on yil içinde eski bakacagiz. Eger klasik renk ve tasarim, dayanikli malzemeler ve kaliteli maçlar kullaniyorsaniz, bunlari çevre için iyi degil sadece yakin zamanda, yerine gerek yoktur … bu cüzdan için iyi!