deri kanepeler kisa bir tarihçesi

Deri kanepeler geç yirminci ve erken yirmi birinci yüzyilin bir egilim vardir ve konfor ve stil hem de hizmet vermektedir.

Genel olarak deri kanepe, iki veya üç kisi için yer saglayan mobilya bir makale ve kol dayama ve bazen eslik eden yastiklar vardir. Genellikle iki sehpa ile çevrili ve bir sehpa ile önlü, kanepe genellikle yerlestirildigi oda, oturma odasinin en merkezi bir parçasidir. Deri kanepeler genellikle deri veya süet, deri bir sert, süvari ati form yaprak ile üzerinde dikilmis minderler yapilir.

Kanepeler birçok farkli tipi vardir: divan, sezlong, canape ‘, kanepe yatak ve iki kisilik loveseat. Bu stil hem de amaci ile ayirt, ama sadece deri kanepe gibi, konfor ve stil için vardir.

Deri Kanepe Tarihi

Baslangiçta Antik Çag’da bir Arap hükümdari tahtina, kanepede aslinda elitist sadece evlerinde bulundu. Deri kanepeler, basina, o zaman yoktu, ama deri kanepeler bir statü sembolü olarak hizmet edecegini stil ve konfor hem de o zaman kabul edildi. Kadinlarin düzenli sandalye dinlenmis ise Antik Roma toplumunda zengin erkekler kanepe üzerinde Salon geri için kullanilabilir.

Bu kanepeler alt ve orta sinif evlere tanitildi oldugu on dokuzuncu yüzyilda Sanayilesme Çaginda kadar degildi. Kanepede kadar uzun iliskili olmustu hangi ile konfor artik üst sinif için özel oldu. Nitekim olarak, bir deri kanepe her evde beklenir, o olmadan, ev, bos eksik, mülayim ve hatta konfor eksik görünüyor.

Modern zamanlarda, kanepe, TV zaman ve sosyal toplantilar ya da partilerde gibi aile hayati, merkezi oldugunu. Deri kanepe kendisi aslinda böyle giysi gibi deri ve deri ürünleri, bir tercih ile 1960’larda bir trend haline, ve “in” bir sey oldu. Bir deri kanepe o kisinin evinde oldugu sürece bir “onunla” degildi sanki oldu. Bu beanbags ve lav lambalari gibi 1970’lerde, en “korkak” mobilya stilleri ile, deri kanepeler neredeyse bir zorunluluk vardi. Günümüzde, deri kanepeler bir sahip görüntüyü bir kazanç söz degil, çünkü stil ve konfor hem de, yaygin ve hatta popülerdir.

Deri kanepeler her ev ya da ofis dogal elde bu devam eden bir egilim haline gelmistir. Çogu doktor ofisleri simdi deri kanepeler var. Toplum ve moda dünyasinin görünümünü saplanti haline ve deri hissediyorum ve neredeyse nörotisizm açisindan zorunda. Onlar serin bakmak, onlar iyi hissediyorum, onlar bir keskin ve sik görünüyor, ve kolay temizlenir konum yapmak. Deri kanepeler, her sey deri gibi, burada kalmak için!