dok isiklari amaçlari ve kullanimlari nelerdir

Karanliga düser gibi yelken tekneler isik saglamak gibi dock isiklar rihtim bir parçasidir. Tekne güvenli bir sekilde sabitlemek için ve aslinda rihtim onlar olmadan çalisamaz için bu isiklar olmadan bir sorun olacak. Bunlar gün batimindan sonra geri yollarini kaybetmis denizciler için çok yardimci vardir böyle çok parlak isiklari vardir.

Günes isiklari, pille çalisan isiklar, elektrik isiklari ve su isiklari altinda rastlanmaktadir dok isiklar türleridir. Bu sualti isik gibi dock isiklarin bazi pahali tarafinda bulunmaktadir. Onlar gün boyunca günesten enerji alip gece isik çünkü elektrik çok fazla kullanmayin bu isiklar çevre dostudur. Yani artan elektrik faturalari için devlet ya da özel kisiler daha az baski var.

Dok isiklari uygun fiyatlarla mevcuttur ama fiyatlari bu isiklar yapiminda kullanilan malzemenin kalitesine göre degisir. Alüminyum, pirinç, bronz ve bakir dock isiklar yapiminda kullanilan hammadde ve böylece çok dayaniklidir. Onlar düsük bakim maliyeti yüklemek ve sahip kolaydir çünkü bu isiklar büyük bir avantaj vardir. Onlar herhangi bir deniz ortaminda sürebilir böyle bir sekilde tasarlanmistir.

Bu isiklar gibi herhangi bir iyi, çünkü bu isiklarin giristen sonra, is günes sorunsuz ayarlar ve gün isiginda çalismak için ertesi gün beklemek zorunda degilsiniz sonra bunlari seyahat etmek için kolay denizci için çok daha kolaydir diger hafif. Özellikle dock sonunda denizci bu isiklar çok uzak uzatmak için görünür olarak geri dock için orada sekilde bulmaniza yardimci olmak için çok parlak isik vardir.

Çesitli nedenlerden dolayi farkli renklerde mevcuttur. Dock etrafinda yollari isaretlemek için denizci için sag veya sol yön için farkli renkler,. Dock isiklarin ana amaçlari yelken yaparken kaza herhangi bir tür önlemek için ya da birbirlerine çarpip gelen denizciler önlemek için, alma ve karanlikta sevkiyat gönderme denizci yol ve çok güvenli bir ortam olusturmak için vardir.

Öte yandan özel kisiler evlerinin iç ve dis tasarimi dock isik kullanimi, güvenlik ve ayni zamanda eglenmek için.

Dock isiklari elektrikle çalisabilir sekilde üretilmektedir, bazi pille çalisan, bazilari güç günes ve siz de su altinda çalisabilir olanlari bulabilirsiniz. Bu isiklar genellikle çok pahali degil ama fiyatlari isiklari ve isiklar yapmak için kullanilan malzeme stil ve tasarim bagli olarak degisebilir.

Eger sehir pazarlarda rihtim isiklari büyük çesitleri bulabilirsiniz ve kisisel isiklari her türlü kontrol edebilirsiniz ya da daha sonra memnun degilseniz siz de online pazarlarda arama yapabilirsiniz.