dökme demir listelenen binalar korumak hendekler

Ingiltere’de yarim milyon dereceli bir ve iki listelenen bina asan su anda vardir. Özetle bu yil 1700 ile 1700 olup 1840 yillari arasinda insa neredeyse her özelligi öncesinde insa edilen bütün özelliklerdir.

Tarihi Binalar ve Ingiltere veya Ingilizce Miras Anitlar Kurulu ya olarak bilinen bir hükümet departmani, onlar kaldirilmasi neredeyse imkansiz ne binalar listelenir ve ne zaman listelenen karar verir.

Dökme demir oluklar burada baglanti hemen hemen tüm bu binalarin hendekler demir döküm olacak ve listelenen binalar orijinal malzeme ile degistirilen parçalar asinmis veya hasar görmüs oldugu gerekli oldugu gibi daha sonra her zaman yedek demir oluklari ve inis borulari için bir pazar olmasidir.
Bir arkadasim yepyeni bir çati dahil olmak üzere onarimi büyük bir ihtiyaci olan bir binada satin aldi. Orijinal dökme demir hendekler çogu kayip ve degistirilmesi zorunda kaldi. Evin üzerinde yapilan çalismalar her bir öge oldugu gibi, resmi bir çalisma her bir parçasinin detay anlasmaya vardi. Ayri hendekler gelen, eksik kiremit kalan olanlar özdes çini ile degistirilmesi gerekiyordu. Bu evin dört yüz yasinda oldugu gibi arama hafta sürdü ve orijinal çini sadece artik yapiliyor degildi.

Sonunda bazi mimari bir islah bahçesinde bulundu. Ironik olarak, tam bir kopyasidir içine ev onarmak için zorla orijinal yakin bir toplam felaket yol açti; çati alani yeni elektrikli tel uygun kanal sistemi ile kurallari çerçevesinde korunacak izin verilmedi. Tüm is bir yil sonra Ingilizce miras, korumasiz tel üzerinden bir sincap biraz memnuniyeti tamamlanmis ve hasar büyük bir neden bir evde yangin basladi.

Kendi döküm oluklari ile yarim milyon korumali özellikleri ile birlikte yirmi bin kilise ve Ingiltere’de katedralleri biraz altinda da vardir. Bunlarin büyük çogunlugu kursun kapli çatilar ve orijinal demir oluklar ile birkaç yüz yasinda.

Kiliseler Ingilizce miras, hendekler degistirilmesi gerektiginde o dökme demir olanlari tek seçenek vardir ve himayesi altinda gelmiyor da. Bu vitray pencereler ile bir alti ya da yedi yüz yillik kilise PVC hendekler ile nasil görünecegini aptal düsünemiyorum.

Bugün yeni yerlesik bile evler dökme demir PVC için daha iyi bir seçenektir. Ne yazik ki çogu yeni evler maliyet nedeniyle PVC kullanin ama para ile bir müsteri için sifirdan önemli bir özel mülkiyet tasarimi onun tuz degerinde herhangi bir mimar, her zaman planlarinda dökme demir sart olacaktir.
Hendekler Dökme demir sadece PVC daha iyi görünüyor ama düzgün bir sekilde monte eger son nesil olacak. Gereken tek sey kis yagmur ve kar için hazirlik sonbaharda agaç yapraklari temizlemek ve her birkaç yilda bir taze boya bir yalamak gibi biraz kolay bakimidir.