ev ofis verimli daha fazla enerji yapmak için bazi ipuçlari

Evinizde veya ofisinizde elektrik kullanmak bazen çok mal olabilir. Yanlis kullanilan pek çok elektronik cihaz vardir çünkü öyle. Bu nedenle, bu size elektrik faturasi yani sira “karbon ayak izi” azaltmaya biraz para kazanmak için yardimci olacak birkaç ipucu verecegiz. Lütfen aninda tasarruf az olmasina ragmen, bu uzun vadede size biraz kaydetmek mümkün olacak. Yani, hemen altinda birkaç ipuçlarina bir göz atin.

Yapmaniz gereken ilk sey elektrik prizine bir Watt metre öldür takarak ev veya ofis enerji tüketimini ölçmektir. Bu bir Watt güç seritler halinde takmak için gereken bir çikis vardir öldür. Bundan sonra, güç seritler halinde tüm aygitlarin fis ve daha sonra bir Watt metre öldür içine güç seritler takmalisiniz gerekir. Güç seritler papatya zincirleme olabilir. Daha sonra, cihaz kilovat zaman içinde tüketilen ve ayni zamanda watt olarak çekilen güç görüntüler güç görüntüler.

Zaten bu yapmadiysaniz sonra, yapmaniz gereken ikinci sey Energy Star uyumlu LCD monitör ile CRT monitör degistirmektir. Bu büyük tasarruf olabilir.

Bazi ekipman hey kapali güç az miktarda, olay çekmeye devam bilinmektedir. Bu nedenle, yapmaniz gereken üçüncü sey kadar olabildigince ve sonra günün sonunda kapatmak için ihtiyaciniz olan gücü seridinde ekipman koymaktir. Bu ani elektrik akimi bazilari her zaman güç seridi kapattiktan sonra bile, güç bazi cihazlara akan tutmak için yapmaniz gereken bu konuda belirlenen bazi çikislari var oldugu bilinmektedir.

Yapmaniz gereken dördüncü sey kullanilmayan çevre birimleri kapatmak için. Yazici sadece bir veya iki kez kullanildiginda, her zaman için çizim güç yüklü degil için örnegin yazici kullanirken, bu daha iyidir.

Ofis kagit parçalayici kullandiginda, bu cihazin kullanimini yönetmek zorunda. Eger kagit veya belgeleri parçalamak için gidiyoruz, parçalamak kagitlari bir sey var kadar beklemek için, daha iyidir.