ev sahibi için uygun duman dedektörü yerleri

Evinizde duman dedektörleri yerlestirirken yapabileceginiz en kötü seylerden biri tamamen ulasilmaz alanlarda onlari koymaktir. Bu yazida size yangina karsi maksimum koruma olabilir böylece ev içinde duman dedektörleri yerlestirmek için en iyi yerlerden karsilamak için gidiyoruz.

Bazen evin üreticisi bir 16 metre yüksekliginde tavan üstündeki gibi, yerlere ulasmak zor en dedektörleri yer olurdu. Eger yasli veya bekleyen bir anne iseniz ulasmak için genç ve çevik, ama zor ise hepsi çok iyi degil.

Parlak isiklar yanina soba yakin, isitma kanallari yakininda dedektörleri yer, ne de yok. Bu cihazlar duman dedektörü yola çiktik ve bir yanlis alarm yükseltmek için yeterli isi üretebilir. Duymustur herkes bu gücü düsük bu olabilir ne kadar can sikici bilir ne zaman duman dedektörleri yaptiginiz gürültü chirpping. Eger dogru yerlerde duman dedektörleri yer Eger pil gücü kaybetmezsiniz, ve duman dedektörleri gerçekten ihtiyaciniz yoksa gitmek için hazir olacak.

Her zaman mutfakta bir duman dedektörü yer degil, dogrudan soba kendisi üzerinde olmalidir. Eger duman bir çok üretir sey yemek yapiyorsaniz, yanlis alarmlari önlemek için mümkün oldugu kadar mutfak havalandirin gerekir. Birçok kisi kendi mutfak duman dedektörü pilleri çikarin. Lütfen kendinizi bir yanlis alarm kurtarmak için sadece bunu yapma, yangin mutfaklarda baslar. Çogu kez insanlar pilleri dedektör olmayan unutmayin ve onlari gerektiginde onlar ses yok. Eger yangina karsi maksimum koruma olmalidir çok yüksek ortak isi kaynaklarinin yakininda duman dedektörleri yer ya da sürece.

Son olarak, düsük ya da dedektörleri koymayin. Duman tavana yükselir ve bir dedektör yangin gerçekten büyük almadigi sürece çalmaz büyük olasilikla çok düsük yerlestirilir. Onlar seyler elden çikmak önce sizi uyarmak için zaman yükselen duman tespit böylece duman dedektörleri yüksek monte edin. Düzenli olarak test etmek ve korunmasi için her 5 yilda en az bir yil ve cihazlar bir kez pil degistirmeyi unutmayin.