Evden günes enerjisi üretmek

Evde günes enerjisi üretim yüzde 90 varan elektrik faturalarini kesmek ve bir çok avantaji vardir olabilir. Evde günes enerjisi üretmek için ögrenmek ise, hayatiniza önemli degisiklikler getirebilir. Burada bunun için tercih planliyorsaniz daha iyi enerji bu siradisi formu ile kendinizi tanitmak için gerekebilir bazi bilgiler.

Evde günes enerjisi üretmek için ögrenmek

Günes enerjisi kirliligine neden olmaz. Güvenli ve konvansiyonel enerji kaynaklarinin diger formlari daha ucuzdur. Bu enerji sinirsiz bir kaynak ve ozon tabakasi etkileyen gibi herhangi bir çevresel zarar, neden olmaz. Bu yakit dünyanin enerji kaynaklari (kömür, petrol, dizel, ham petrol, gaz, vb gibi) olmayan bir yenilenebilir kaynak degildir. Tüm bu nedenlerden dolayi, yesil bir yakit olarak adlandirilir. Yesil giderek, daha fazla çevresel stresten gezegenimizi kaydedebilirsiniz.

Eger günes enerjisi için kullandigi çesitleri göz önüne alirsak, size hayran kalacaksiniz. Disinda elektrik için kullanilmasini, bu sicak su için kullanilabilir, günes ocaklari, merkezi klima, günes araba, günes otobüs, günes tramvay, ve daha birçok ile yemek pisirmek. Hatta yüzme havuzu isitmak için bile günes enerjisi ile çalisan hesap makineleri, çati fanlari içinde kullanabilirsiniz. Günes enerjisi pil saklanir ve gerektiginde daha sonra kullanilabilir. Özellikle günes enerjisi çalisacak sekilde tasarlanmistir olan birçok diger cihazlar vardir. Bu, bir enerji kaynagi olarak çok yönlü bir günes enerjisi saglar.

Eger günes enerjisi sicili bakarsaniz, o zaman oldukça az miktarda çok popüler hale geldi. Bunun temel nedeni hala her gün artmaktadir günes enerjisi, en yüksek fiyattir. Elektrik kilowatt ile ölçülür: bir kilovat 1000 watt esdegerdir. 10 saat boyunca 100 watt derecesi ile bir lambasini yakmak için, bir kilovat-saat ya da 1 kWh kullanarak olacaktir.

güç evime günes enerjisi kullanimi

Eviniz için günes enerjisi ünitesi ideal bir sarj kontrolör, bir pil, bir inverter, günes panelleri, destek ve kablolama yapisi içerir. Bu Evinizde bir kilovat günes enerjisi ünitesi kurmak için üç gün sürer, ve kurmak ve güç evinize günes enerjisi kullanmak için yaklasik 10.000 $ mal olacak. Evinizde günes enerjisi ünitesi kurma dogru maliyet almak için en iyi yer cihazi aldiginiz perakende magazasi.

10 ile 12 günes panelleri kurmak için gerekli olacagini alani dikkatli bir göz yapilmalidir. Bu kurulum sigacak sekilde terasta yeterli alan olmalidir. Ücretsiz alaninin 100 metre kare en az düsünün.

Bu bulutlu veya günesli olup olmadigini bagli olarak, yilda 1600 kilovat saate 750 kilovat saate kadar üretebilir. Sistem, ideal olarak bu tür bir dizi kadar bir kilovat birim olmalidir. Eve günes enerjisi tercih planliyorsaniz önce tüm bu bilgileri göz önünde bulundurmalidir.