Eviniz için dogru enerji çözümleri bulmak

Bu dünya ya da enerji su anda önemli bir sekilde degisiyor olmasi kaçmak zor. Bu sebeke gaz kullanarak ev isitma için kullanilmis olabilir ve elektrik kömür, petrol, nükleer enerji ve dogal gaz kullanilarak elde gerektigini kabul olabilir.

Bu, tüm sonra, uzun yillar enerji manzara dogru bir açiklama olmustur. Fakat zaman degisiyor ve farkli bir dizi faktöre bir etkiye sahip basliyor görmek kolaydir. Bu kendi durumu için ne anlama geldigini düsünmeye basladi mi? Ne gibi degisiklikler kendi ev içinde gerekli olacak?

Belki de birçok kisi karsi karsiya oldugu degisikliklerin dogasi hakkinda düsünmek biraz duraklatma deger. Neden, örnegin, o zaman enerji kullanimi dikkate alinarak yeni yollar düsünmek gerek konum nedir? Bu çevre bilinci yüksek düzeyde için tüm bu atamak cazip ve bu bir etkiye sahip oluyor bir sey oldugunu kesinlikle açiktir.

Çevre Lobi onlarla politika yapicilar ile giderek daha popüler kanitlamaktadir fikir önermek için izin, kesinlikle bu gün daha fazla maruz kalma elde edebiliyoruz. Ama bu son yillarda meydana edilmistir degisiklikleri arkasindaki mantik sadece bir parçasidir. Gerçekten de, yesil hareketin böyle bir rol atayarak, diger faktörler hakkinda unutmak kolaydir.

Özellikle, enerji kaynagi hakkinda gerçek endiseleri ve daha ne kadar biz fosil yakitlara güvenmek mümkün olacak. Enerji arz çok dünyanin diger bölgelerinden ithal dayanir, bu degisen siyasi kosullar çok hirpalayici olabilir oldugu açiktir.

Ama fosil yakitlara olan bagimliligi hakkinda? Artan küresel talep ile, fosil yakitlarin temini çok daha uzun süre ayak uydurmak mümkün olmayacaktir duruma makul görünüyor. En önemlisi, bize tüm bu ev için ne anlama geldigini sorusuna geri dönelim. Kisacasi, neden herhangi gerçekten sizin için önemli olmalidir?

Bu sorunun cevabi, büyük ölçüde, mali sorular ile iliskili olabilir. Eger enerji yararlanmak hangi sekilde degistirerek, kendinizi ve ailenizi para yeraldigini kaydetmek mümkün olabilir. Çogu insan için, bu hareket için mantikli bir neden sunmak için görünür. Ama girme hakki eylem nedir?

Bu sorunun cevabi bir aile digerine degisir. Ayrica, bulundugunuz yere ve sizin için mevcut tesvikler tür baglidir. Ben her zaman hükümetiniz hazir hibe bakarak baslamak mantikli oldugunu düsünüyorum.

Bu sizin ev içinde enerji kullanimi dogasi degisen kar mümkün olabilecegini düsünmek sasirtici. Sasirtici olsa da, o da dogrudur.