görünmez göz etik

Gizli kamera etik mi? Onlari kullanma hakki oldugunu? Tekrar aramiza ates olabilir, özellikle ne kadar, sizin sözde güvenligi için ödeyecek? Bunlar, gizli kameralar kullanarak söz konusu oldugunda tekrar tekrar tartisilan ve olan ana sorulardir. Etik ya da degil, bu gizli kameralar çesitli durumlarda son derece yararli oldugu inkar edilemez olsun. Bu ticari ve yüksek güvenlik kuruluslari durumunda geçerlidir. Gizli kameralar hemen hemen her zaman magazalarda faydali gelir. Çalisanlarin bir sekme tutmak için kedi bir hirsiz yakalamak itibaren, bu kameralar vazgeçilmezdir.

Yüksek güvenlik kuruluslari ve para el degistirilmesi çok, gizli kamera güvenlik fazladan bir katman ekleyin casinolar gibi yerlerde. Suna bir çok gerekli bir. Onlar yasadisi faaliyetleri ve suçlari önlemek. Ancak, bu örneklerin hepsinde gizli kamera bunlari kullanan biri lehine çalisir ve bunlarin yalnizca oldugunu belirtmek gerekir. Onlar çalisirken, bu kameralar aslinda ne olursa olsun kisinin bir yanlis yapan olup olmadigini kaydederken herkes karsi çalisir.

Öyle neden bu kadar hemen anlamak kolay degil ancak tüm görüntüleri kaydedilen ve arsivlenen ediliyor fark zaman açik hale gelir. Bir hasta niyeti olan biri aslinda sahip görüntüleri ödün bir kopyasini elde etmek için bir çalisanin rüsvet olabilir. Hepsinden kötüsü, her sey dijitale geçmenin ile kimsenin bilgisi olmadan bunu yapmak için bir hacker için mümkündür. Bu gizli kamera görüntüleri masum konunun gizlilik nereye koymak nedir?

Güvenlik sik sik gerekli halka açik yerlerde gizli kamera özelligi için yapar nedeni olarak lanse edilmistir. Terörist saldirilar son dalgasindan sonra, Avrupa ülkelerinin çok üzerinde yani sira ABD’de hükümetler tarafindan hakli olmustur. Dünyanin en çok izlenen sehir – Bu okurken, bu kameralar binlerce sürekli Londra sehrinde izliyor. Ancak, büyük ihtimalle bir Avrupa ya da Amerikan kentinde açik havada otururken Bu okuma eger izlerken en azindan birkaç kameralar vardir vardir. Da birileri bu kameralar izlemek ve her hareketini izlemektedir. Sen kalk ve esi sarilmak ya da onu öpmek Simdi, eger bu görüntüleri sizin haberiniz olmadan kaydedilmektedir.

Eger hareket ve uzun süredir kayip kiz arkadas karsilamak ve onun sarilmak ve birlikte yürümeye Simdi, birisi kolayca karini aldatiyor oldugunu sonucuna varabilir. Operatör ne diyorsun duyamiyorum. Sadece o kisi onun erisimi için veritabani üzerinde bilgi sizi ile ilgili olmadigini bilir. Kamera sadece duymuyor, görür. Kameranin kapsami da sinirlidir, bu yüzden her seyi göremiyorum. Böylece, bir konu izole ve o tepki ne göremiyorum tarafindan kolayca yanlis yol açabilir.

Ben ana yakici soru ile yalniz birakacaktir – bize kim izlemek isteyenler izler?