günesin in_ nihai günesli olusturmak izin

Sunrooms ve solaryum birçok sekil ve boyutlarda gelir – ev için tam uzunlukta ek için degerli orkideler ve diger sera zevkler büyümek için küçük odadan.

Bu cam-kapali ortamlarda gün isiginda yil boyunca keyfi saglamak ve aksam sakin, dinlenme nokta saglayabilir.

Her ile basladi …

Geçti günlerde, günesli bir günde tenezzül (veya sundurma) oturan bir ögleden sonra veya aksam geçirmek için rahatlatici bir yoluydu. Hava degisti, ya da sivrisinek ve diger böcek çok can sikici, insanlar açik havada güzellik zevk için baska bir yol gerektigi gibi. Kisa bir süre sonra, günesli olusturuldu.

Sunrooms evrimi ekranli içinde revaklarla, soguk hava için çikarilabilir pencereler ile bazi ile basladi. Bu eklentiler erken sürümleri tüm Kuzey Amerika üzerinde fiskiran edildi banliyö evleri binlerce hizmet, 1960’larda veranda muhafazalari olarak satisa çikarilmistir.

Bugün, bir günesli olan bir evin degerini artirmak için harika bir yoldur ve yogun bir dünyada dinlenmek ve yenilemek için bir yer sunuyor.

Eger günesli tasarim ve / veya insa etmek için hazir oldugunuzda, bitmis sonuç istediginizi net bir resim var. Baslamak için bazi ipuçlari:

* Lütfen günesli tasarim günesli tasarimi düsünmek planlarken. Evinizin mimari maç olacak? Sizin için dogru olani bulmak için dergi, web siteleri ve kataloglari gözden geçirin.

* Eger kendiniz insa etmek ya da bir önceden hazirlanmis günesli kiti satin almak için gidiyor musun? Bu kitler sekil ve boyutlarda genis bir yelpazede gelir. Ayrica, adim adim talimatlar ve gerekli olan tüm malzemeleri içerir.

* Eger yerel bina kodlari düzenlemeleri içinde devam emin olun.

* Eger yil boyunca kullanmak istiyorsaniz karar verin. Sizin elektrik sistemi, kis için isiticilar ele miyim? Lütfen günesli düzgün izole edilecektir?

* Eger pencere ve kapi geri tamamen açik veya kat slayt istiyor musunuz?

Bu ortalama bir günesli binanin maliyeti herhangi bir geleneksel oda benzer oldugunu hatirlamak önemlidir. En insaat projeleri oldugu gibi, her zaman gelip ögeler için bütçesine yüzde 10 kontenjan eklemek akillica olacaktir.

Ürünleri en yüksek kalitede, ya da günesli için göze en iyi kiti yatirim. Kötü insa edilmis daha ucuz bir sürümü satin almak uzun vadede daha fazla mal olacak. Hatta birkaç yil içinde her seyi degistirmeniz gerekebilir.

Mobilya da günesli:

Ev sahibi genellikle Sunrooms için açik tarzda mobilyalar seçin. Bu oda günes isigi bollugu keyfine varacaksiniz gibi, yüksek kaliteli, solmaya karsi dirençli ürünler seçmek önemlidir.

Sizin günesli hava kosullarina dayanikli yatirim spa ya da sicak küvet, varsa, dis mekan mobilyalari akillica bir hareket olacaktir. Bu ortam, bu tür ile ilgili nem sorunlari önleyecektir.