iç panjurlar ile dekorasyon

Bir pencere giyinmek için birden fazla yolu vardir. Genellikle yapilmis hazir ve kolay asili oldugu için emin çogu insan perde ve tüller düsünüyorum. Ne fark olmayabilir iç panjurlar pencere soslari diger türleri ile veya olmadan kullanilabilir güzel, geleneksel pencere tedavi olmasidir.

panjur ve tonlari karsi iç panjurlar

Pencere kaplamalari ve pencere pansumanlar veya tedaviler vardir. Her ikisi de farkli amaçlara hizmet ve dekor genel görünümünü ekleyin. Isik blok ve gizlilik saglayan tam bir pencere tedavi gibi görünebilir bir gölge (çogu kocalari için hesap olabilir) dekorasyon egitimsiz ya da kör. Orada dekoratif panjur veya tonlari olabilir, ancak birincil amaci isik kontrolü ve gizlilik olabilir.

Öte yandan soyunma Pencere pencere ve tüm oda dekoru için tam bir görünüm olusturur seydir. Bir saçak veya perde fonksiyonel gölge üstüne dekoratif unsurdur. Fonksiyonu ve firfir – iç panjurlar ile hem de biraz var. Kepenkler pencere için bir yalitkan olarak hareket bile, isigi bloke edecek, ama onlar da oldukça dekoratif. Panjurlar ahsap PVC malzemelerin çesitli yapilmis ve sadece bir metal ya da ahsap kör oldugu gibi hareket edilir.

Iç panjur dis kepenkleri amaci farklidir. Baslangiçta panjurlar bir kis firtina bir kasirga ya da soguk rüzgar bir ev pencere korumak için kullanilmistir. Simdi çogu dis panjur dogada tamamen dekoratif.

yükleme panjurlar

Eger ortalama zorluk ev gelistirme projeleri usta, o zaman kendi iç panjurlar yükleyebilirsiniz. Bu çok az zaman ve temel araçlari ile tamamlanabilir bir DYI projedir.

Bir iç montaj yapiyorsaniz – bir pencere kutusunun iç, daha sonra güvenli bir sekilde çekim vida tutmak için güvenli 2×4 Çitçit ile tüm ayarlanir. Pencerenin çerçevesi disinda asili olanlar istikrari saglamak için bir damizlik içine Alçipan çapa veya dikkatli yerlestirme gerektirebilir. Normal menteseleri çekim el kullanilir ve ilk yerine vidalanabilir. Daha sonra deklansör mentese bir tarafinin oluklar sigar ve bir igne yerde tüm tutar.

Terbiye ve Kepenkler bakimi

Onlari yüklemeden önce ön-prime ve boya panjurlar yapabilirsiniz. Bu sayede evin içinde hiçbir karisiklik ile çekim bitirmek için yapar. Panjur temizlemek için, bir silgi ya da yumusak bez güzel is yok. Vinil panjur boyama gerek asla, ama sirayla zaman zaman sicak, sabunlu su ile iyi bir temizlik toz ve kir birikimini kaldirildi.

Iç panjurlar her eve sicak, geleneksel hissediyorum ekleyin. Büyük planlanan panjurlar, sik sik adi Plantation Kepenkler, eski güney tarlalari kendi adini almak. Ince çitalar daha sik içinde ve disinda eski New England sömürge tarzi evlerin bulunur. Masif ahsap panjurlar ayni zamanda Amerikan miras tutarli dekoratif bir görünüm saglar.