isaretler çati onarimi veya degistirilmesi gerekir

Eger ortalama ev sahibi gibi iseniz, büyük ihtimalle evinizin üst tabakasi çok az zaman harcamak vardir. Birçok çati degistirilmesi ya da zona sizinti ya da kaybetme baslatmak kadar tamir degil nedeni budur. Bu sizin çati onarimi veya degistirme ihtiyaci olup olmadigini isaret eder için bakmak bazi isaretler vardir.

kayip zona

Bir çati ustasi dikkatini ihtiyaç gösteren en belirgin sorunlardan biri zona kayip. Zona yasi nedeniyle kapali düsebilir, ya da güçlü bir firtina sonrasi kapali düsebilir. Neden hava ise genellikle, daha sonra tamir parçasi kapsayacak sigorta sirketi, için tazminat açmak mümkün olacak. Zarar çati yasi nedeniyle ise, o zaman bu bir olasilik olacak degildir.

yosun

Nemli veya nemli iklimlerde Çatilar yosun büyüyebilir. Bu malzemeler, zorunlu olarak, çati yapisi etkilemez, fakat önceki etkileyebilir. Senin taze ve çekici görünümlü tutmak için bazi çati onarimi için isteyebilirsiniz. Yosun havada ve dogal olarak çati üzerinde biriken olsun. Kosullari sicak ve yeterince nemli ise, bu renk koyu lekeler olusturarak, büyüyecek.

zarar yanip sönen

Yanip sönen baca veya diger yapilar etrafinda çati üzerinde metaldir. Yanip hasar görürse bu kirik veya egilmis görünür. Bu önlemek istiyorsaniz evinize elemanlari, izin verebilirsiniz. Hasarli yanip sönen, çünkü yaslanma mülkiyet vakif yerlesme, yanlis montaj ile tarak, ya da kurutma ve eski çati malzemeleri çatlama olusabilir. Ne olursa olsun, bu sabit olmasi gerekmez.

tavan noktalar

Sizin tavana su noktalar çati onarimi gereken büyük bir göstergesidir. Bu yere çati bir sizinti var demektir. Bunu bulabilirsiniz, sorunu çözmek için geçici önlemler almak mümkün olsa da, bu önlemlerin çogu uzun vadeli bir çözüm saglamaz. Bu sizinti da tavana su koyarak noktaya varsa, o zaman çati aramak gerekir.

burkulma zona

Zona toka olmamalidir. Eger öyleyse, o zaman yanlis hissettim, ya da çati güverte hareket uygulanan, sen burusuk underlayment oldugunu gösterir. Bütün bu sorunlarin dikkat gerektirir. Sorunu ele degilse Burkulma zona hizli kaçaklari dönüsebilir.

çürüyen

Eger çati onarimi gereken son bir gösterge çürüyen. Sizin zona çürüyor, o zaman yenilerini gerekir. Bu ahsap yapilmis oldugu gibi, organik tabanli zona ile yaygindir. Nem absorbe edilebilir ve bu çürümeye yol açabilir. Çürüyen giden çevreye olasi degisme olmadigi için, shingle bir organik olmayan tip yedek düsünebilirsiniz.