Isitma onarim yüksek maliyet önlemek için 5 ipucu

Sadece birkaç ay uzak kis ile, bir isitma onarim hizmeti gereksiniminiz varsa size mal olabilir ne kadar endise? Eger öyleyse, bu makalede, ilk etapta hizmet önlemek için yardimci olabilir yapabileceginiz seyler vardir görmek yardimci olacagini umuyoruz.

Herkes isitici basarisiz olmadan uzun yillar çalisacak, ama bu her zaman böyle degildir umuyor. Cihazinizin yilin soguk aylarinda her gün çalistirmak zorunda kaynaklanan asinma ve yipranma gerçekten bir otoyol alabilir. Ben bu soguk aylarinda acil istemiyorum eminim. Bu soguk setleri in Ve önce ünitesi kontrol edilir önemlidir bu yüzden, Murphy Kanunu genellikle servis oranlari yüksek oldugunda seyler gece boyunca veya hafta sonu ya yikmak olacaktir saglar.

Bu sorunu ortadan kaldirmak için en önemli yolu en basindan beri bunu önlemek için aramaktir. Sizin veya isitma tamir servisi ya tarafindan düzenli bakim ve kontrolleri yaptigi blok kapali Murphy sag vurmak yardimci olacaktir!

1.Timing. Off-sezon herhangi bir bakim saglik kontrolü için en iyi zamandir. Servis teknisyenleri çok mesgul degildir ve muhtemelen 24 saat içinde size alabilirsiniz zaman budur. Bazi servis sirketler bile yilin onlarin yavas anda aramak için sizi ikna için kupon ya da diger indirimler sunacak.

2.Parts. Bu yapilan erken tüm almak için iyi bir neden. Biriminiz Yeni bir parça gerekebilir. Kesinlikle daha kolay ve siparis birine teknisyen için daha hizli olacak ve isi olmadan mahsur olmayacaktir.

Kontrol etmek 3.Diger seyler. Isitma tamir servisi yüksek maliyet önlemek için birkaç diger önemli yolu hava akisi için tüm dönüs ve besleme hava delikleri kontrol etmektir. Temizleyin ve herhangi bir engel temizleyin. Olmasi gerektigi gibi çalistigindan emin olmak için bir kez bir süre içinde termostat kontrol edin. Görme tüm kablolari kontrol edin.

4.Cycles. Kamerayi çalistirmadan ve tam bir döngü geçmesi izin emin yanlis bir sey yapmak için harika bir yoldur. Özellikle, ilk kez çalisiyor herhangi bir yanma koku fark.

5. Bozulma. Borular, havalandirma veya baca parçalari herhangi bir ariza dikkat edin. Yapraklari ve birim içine düsmüs olabilir Dallar temizleyin. Eger Güzel bir görsel saglik kontrolü, ev sahibi olarak, çok önemli, ama yeterli degil. Sen iyice birimi üzerine kontrol etmek için profesyoneller aramak gerekir. Bunlar mekanik sorunlari aramak için egitilmis konum.

Bu gerçekten sizin aileniz uzun sicak ve kis rahat olacak saglamak için olabilir ünitesi en iyi en yüksek nokta çalisma sekli oldugundan emin olmak için yapabileceginiz küçük seyler.

Bence, gecikme ve erteleme baska bir sey daha tamir fazla isitma maliyeti kadar sürücü en büyük düsman ikisidir. Onlari yilin herhangi bir zamanda size ve ailenize soymak izin vermeyin.