isitma ve hava sistemleri degistirme zamani geldiginde bilerek

Eger ikamet ortaminda bulunan kaliteli ev ve yasadiginiz sekilde baglanir. Bu herkes için de geçerlidir. Bu nedenle size isitma ve hava sistemlerinin mümkün olan en iyi durumda tutulur emin olmak gerekir.

Eger zaman su anda sahip bu cihazin yerine geldi bilmeniz gereken isitma ve hava gelince. Birimleri yerine maliyeti nedeniyle sizin için mümkün degilse ya da daha sonra profesyonel bir müteahhit Eger sistem çalisiyor ne sekilde gelistirilmesi hakkinda gidebilirsiniz nasil ögretecegiz. Eger hiç bir sorun yasiyorsaniz o zaman bir müteahhit bulmak ve ona ekipman bakmak için evinize gelmis simdi olabilir.

Klima veya evinizde isi pompasi ya bir on yil daha eski ise, o zaman açikça hemen görüntülenen ENERGY STAR etiketi olan bir yenisi ile degistirmek sizin için iyi bir fikir olacaktir. ENERGY STAR etiketi, birim yüksek verimlilik biri oldugunu bildirir. Aslinda yüksek verimlilik üniteleri isitma ve sogutma için ödediginiz ücreti kadar yüzde 20 olarak tasarruf edebiliyoruz. Ona nerede evinizde ENERGY STAR isitma ve klima ihtiyaçlarina gelince var!

Sizin isi pompasi ve klima endise senin tek kaynagi degildir. Kazan ya da evinizde firin ya 15 yasindan büyük ise, o zaman bir yedek sistem alma hakkinda düsündüm zamanidir. Bu ENERGY STAR etiketi tasiyan bir firin ile mevcut firin yerine çok iyi bir fikir olacaktir. Firin Bu tür geleneksel bir firin daha kadar fazla yüzde 15 gibi enerji verimlidir. Sen hemen faturasi bir degisiklik fark edeceksiniz.

Evinizde bir kazan varsa ayni seyi düsünün. Bu kazanlarin standart türlerine göre kadar bes yüzde daha verimli oldugu için ENERGY STAR nitelikli kazan geçin. Sonra size geleneksel isitma ve hava yöntemlere geri dönmek istemeyeceksiniz ENERGY STAR geçmek!

Isitma ve sogutma sistemleri sürekli onarim gerekiyorsa o zaman onlari tamir durdurmak ve bunlarin yerine baslama zamani gelmistir. Eger elektrik faturalarini sadece tirmanmaya devam ve enerji için sabit Kazanilan para bombardimani yorgun oldugunu bulursaniz ayni sey geçerlidir. Eger isitma ve sogutma daha enerji verimli formlarina geçis o zaman faturalarinizi alt almak baslayacaktir.

Evinizde bazi odalarda bunaltici fark ederseniz o zaman neden operasyonel sorunlari olan bir isitici yalitimli sorunlarina kanallari ile ilgili sorunlar için her seyi olabilir. Ayni sey eve Arctic yasiyoruz gibi hissediyorum o kadar soguk ise söylenebilir! Sorunu görmek ve buna göre size bir profesyonel var.