iskele bakim kilavuzu

Iskele baska yöntemlerle ulasilamayan olacaktir bölgelere ulasmak için isçilerin kolaylastirir, korunur ve dogru kullanilmazsa tersine, bir isyeri açisindan tehlikeli olabilir. Sizin iskele basit bir kurulum veya oldukça karmasik olup olmadigi sonuçlarina ragmen, bu kilavuzda bazi temel bakim gereksinimleri verecektir.

yagli tutmak

Da metal veya alüminyum iskele uygun bakim kismi yaglanan parçalari tutmak içerir. Lütfen kurulum diregin parçalari içeriyorsa, bu özellikle dogrudur. Iyi yaglanmis parçalari tutulmasi meydana gelen pas önleyecektir. Normal makine yagi kullanarak yeterli olacaktir.

düzenli olarak temizleyin

Bu basit veya abartili da kurulum ne kadar olursa olsun, kendi güvenlik korumak ve ömrünü uzatmak için sizin iskele temiz tutmak gerekir. Eger iskele disinda kullanimi çok alirsaniz, her kullanimdan sonra silin bir yapmak.

Ekipman yapisi nedeniyle temiz o piril piril tutmaya çalisin mantiksiz olurdu ama kir ve diger maddelerin olusumunu önlemek için isteyeceksiniz. Iyice sonra asagi silin planliyoruz sürece metal veya alüminyum olup olmadigini iskele üzerinde basinçli yikama kullanmayin. Sprey yikama her türlü paslanma neden olur: ayni zamanda herhangi bir ahsap tahta levhalarin çürüyen neden olabilir.

Iskele açikta kalan parçalari asagi silmek için bir bez kullanarak büyük çalisacaktir.

hemen tamir

Herhangi bir kirik veya eksik parçalarin Istemi onarim iskele bakim kesinlikle çok önemlidir. Tahta panolardan, boru için, civatalari, her parça iyi durumda olmasi gerekir. Eger bakima muhtaç iken sizin iskele üzerinde çalismaya devam ederseniz, özellikle daha yüksek iskele gider, tehlikeye hayatinizi sokmaktadirlar.

Her kullanimdan sonra iskele kontrol etmeyi aliskanlik ya da politika yapmak iyi bir uygulamadir. Hemen eksik civata degistirin. Onarim veya, yumusak egik veya kirik olan herhangi plakalar degistirin. Bükülmüs bir boru degistirin. Traverseler uygun olan yerlerde kullanin. Uygun bakim için iskele uzun ömürlü artacak ve is yeri güvenligi artacaktir.

düzgün saklamak

Isletme iskele gelecekteki kullanim için güvenli olarak birim tutan bir sekilde muhafaza edilmelidir. Kullanilmadigi zaman elemanlari hasar görmesini önlemek için kapak altinda iskele tutun. Asiri yagmura maruz zamanla düzeltmek için pahali ve önlenebilir güvenlik sorunlarina neden paslanma ve ahsap çürümeye neden olur.

Kapaginin altindaki iskele saklanmasi da üzerine çikarak yapmasini engellemek olacak, hangi bir güvenlik tehlikesi ve sorumluluk olacaktir.

yerel yönetmeliklere takip

Uyulmasi gereken isyeri ekipman için eyalet, sehir ve ilçe yönetmeliklere olarak kendinizi egitin. Bu yönetmeliklere arastirma ve para cezalari ve diger konularda maliyetini önlemek için tam olarak onlari takip planliyoruz. Sizin iskele kullanmadan önce gerekli izinleri oldugundan emin olun.