kamisi mobilya – kis bahçesi için idealdir

Aksi rattan veya hasir mobilyalar olarak bilinen Cane mobilya, gücünü ve dayanikliligi ile taninir. Cane kendisi, ham yapi malzemesi olarak, çok sert ve zarar dayaniklidir. Tokluk nedeniyle, bu ham, islenmemis biçiminde oldugunda kamisi çalismak mümkün degildir. Bu isçilerin çalismak için yeterince yumusak olacak sekilde kamisi isi ile tedavi edilmesi gerekiyor.

Cane isleme yeni bir kesif degil. Kamisi farkli türlerin çogunlukla Endonezya gibi Asya ülkelerinde bol miktarda mevcuttur. Yillar önce, yerliler zaten kamisi ile çalismak nasil ögrenmisti. Bu teknikler günümüze kadar, nesilden nesile asagi kabul edilmistir sepetleri, sandalye, masa, vb – Onlar yararli ögeleri her türlü olusturmak için kamisi kullanilan. Aslinda, günümüze kamisi üretim tekniklerinin modern teknolojinin getirilmesi ile rafine edilmistir. Bu büyük mobilya kalitesini artirir.

Kamisi mobilya üretiminde yillik tecrübesi olan iyi, ama kimse eski ve eski görünüyor mobilya isterim. Neyse ki, baston çok yönlü bir malzemedir. Tüketici tercihlerine degisiklikler üreticileri simdi tasarimlari degistirmeniz gerekir anlamina gelir.

Iste bu uzun yillar sürecek modern tasarimlar, uygun fiyatli kamisi mobilya bulmak artik mümkün oldugu anlamina gelir. Tasarimlar degismis olsa da, baston temel özelliklerini hala degismeden kalir. Hala sert ve dayaniklidir.

Çürümeye veya bitki büyüme ile hasar görebilir ahsap, aksine, baston mobilya son derece zorlu ortamlarda kalan ve hasarsiz kalir olabilir. Uzun yillardir, ev sahibi bahçeleri ve kis bahçeleri için ideal oldugu kamisi mobilya bulduk.

Genellikle, kis bahçeleri, çevre hava degisiklikler vardir hatta bitkiler için idealdir kalmasini sekilde insa edilmistir. Örnegin, özel cam paneller hava soguk oldugunda tuzak isi yardimci olmak için monte edilebilir. Bir kis bahçesi bitki oldugunda, hava büyük olasilikla nem ile dolu olacak.

Bildiginiz gibi, nem ahsap için iyi bir arkadasi asla. Ahsap nemli bir ortamda çürümeye egilimindedir. Bu koruma çesit uygulayarak bir kis bahçesi ahsap mobilya ömrünü uzatmak olabilir. Ama bu sadece geçici bir önlemdir.

Çelik nem ile iyi gitmez bir malzemedir. Çelik bazi türleri pas olabilir. Piyasada paslanmaz çelik, tabii ki, daha vardir. Ama genellikle, suya maruz kaldiginda, çelik yakinda parlaklik kaybedersiniz.

Kamisi mobilya, diger taraftan, pas veya çürüme degildir. Nemli bir ortamda, su damlaciklari sadece mobilya yüzeyinde olusturacaktir. Yapmaniz gereken tek sey, kuru bir bezle su damlaciklari uzak temizlemektir. Cane dogasi geregi, suya dayanikli bir malzemedir. Eger su temizlemek için basarisiz yüzden bile, mobilya hala ödünç gitarlarla konseri kalacaktir.