Kaza sonucu yangin hasara karsi ev korumak için 5 yolu

Kaza sonucu yangin tüm dünyada ortak bir olay vardir. Ev içinde, kontrol edilemez bir yangini içine basit bir isi veya ates açabilirsiniz birçok kolaylastirici ya da günlük ögeleri vardir. Bu makalede, evinizde yangin karsi korumak için 5 yolu açiklar.

1. Katilimsiz yanan bir gaz ocak birakmayin – bir gaz ocak gibi çiplak alev pek çok evde tipik bir varligi vardir. Bir alev sahipsiz birakarak, alev kontrol edilemez ve bu nedenle çevre ögeleri ve hatta pismis olan gida bir yangin alev alabilir. Her zaman kullanilan bir gaz alev iken katilmak ve kontrol disina gitmek için tek basina asla terk.

2. Sorumlu izmaritleri imha disinda duman sigara, – sigara genellikle izmarit dolu kül tablalari içinde birakilabilir. Sigara tamamen degilse, bu yangin nedeni olabilir. Bu karsi korumak için, deneyin ve güvenli bir metal kap içinde sigara izmaritleri elden, evinize disaridan duman.

3. Çocuklarin ulasamayacagi kaynaklari disari ates tutun – Bu çakmak gibi ögeleri, maçlar ve gaz ocak atesleyiciler bir çocugun elinde, tüm potansiyel tehditleri bulunmaktadir. Tüm yangin elemanlari gerekirse kilitli, her zaman küçük çocuklarin ulasamayacagi yerlerde tutulmasini saglamak.

4. Aletleri kullanmadiginiz zaman için priz kapatin – bir civata herhangi bir sekilde ev ile temas yaparsa yildirim bir ev zarar korkunç bir nedeni olabilir. Simsek TV’nizi Hava ile baglamak olur, bu hatti üzerinden bir elektrik akimi göndermek ve evinizde bir yangina neden olabilir. Yildirim neden oldugu yanginlari karsi korunmasi da kullanilmadigi, tüm aletleri (senin Televizyon dahil) kapali oldugundan emin olun.

5. güvenli bir cam kapak içinde tütsü ve mumlar kapak – onlar yakmak ederken tütsü ve mumlar kaplayarak, size düsen ya da alev alabilir veya çiplak alev ile temas yanici özellikleri riskini azaltmak. Tütsü veya mum yanan zaman koruyucu önlemler kullanin ve onlara bozulma ya da hareket neden olmaz istikrarli yüzeylerde yerlestirilir emin olun.