kazanlar – 2011 için yeni ne var

Kazanlar büyük bir sektör ve böyle bir soguk iklime sahip Ingiltere ile – hepimiz sort giyen ve Ocak ayinda dis Pina Coladas yudumlarken olacagim korkunç tahminler ragmen – bunlar iç yasam merkezi bir parçasi olmaya devam etmektedir. Ancak 2011 için magaza ne var? Yakin gelecekte kazan teknolojisi herhangi bir büyük gelismeler var mi?

Hayir, iyi. Bu kazanlar söz konusu oldugunda, o yil sonraki çift için de geçerli olarak hemen hemen sabit.

Onlar gibi gaz kazanlari hemen hemen verimli gibidir, teknoloji yogusmali sayesinde, çok gelismeler gerçekten çok kazan türüne göre, yakit türleri gelecek. Ingiltere’de satilan en kazanlar yogusmali olarak bilinen nelerdir ve bu son on yilda meydana gelen büyük atilim oldu. Teknoloji Yogusmali temelde size kazanda yanan yakitin en iyi sekilde yapmak anlamina gelir.

Simdi eski kazanlar bir gaz alev tutusturmak söyleyebilirim ve tam anlamiyla istenilen sicaklik için su isitmak için bu yanma sürecinin sadece yaklasik% 50 çikarmak. Yanma isi yarisi baca kadar kaybolur anlamina gelir. Yani enerji daha pahali var, seyleri iyilestirmek zorunda kaldi. Ilk olarak, esanjör çelikten alüminyum geçti. Bu alev 70 yaklasik% ve üzerinde verimlilik düzeylerini kaldirdi su için isi transfer daha iyidir.

Ama ne kadar verimli isi degistirici, yine de baca kadar gidiyor atik isi bir sürü var. Yani, yogusmali teknoloji dogdu ve baca kadar akar gibi bu temelde isi ikinci bir kapmak almak demektir. Kendi isi geri edildikten sonra – – bu kadar kolay akmasini ve baca disinda yardimci olmasi gerekmez gazlar, çünkü bu daha isi degistirici ve baca fani gerektirir. Dahasi, bu süreç ürünleri, sivi – temelde su – kondens adi verilen mülkiyet disinda uzak drene edilmelidir. Baca fani ve kondens daha kiti gerekli çünkü kazanlar fiyat artis ve kurulum süresini büyük oldugu anlamina.

Daha pahali bir sistem karsiliginda da, yogusmali kazanlar verimlilik siçradi ve hizla bazi simdi 109% verimliligi puanlama ile,% 90 seviyesine ulasmistir. Bu derecelendirilir Mevsimsel Ingiltere (SEDBUK) ölçekli Yurtiçi Kazanlar etkinligi ve aslinda, bina mevzuati simdi kazanlar simdi ya bir, ya da B begenilenler, mülkiyet sürece izin vermez olmasi gerektigini sart A (en iyi) birine takilabilir.

Yani, yüksek verimlilik derecelendirme isabet kazanlar ile, hizli gelecek iyilestirme için çok oda görünmüyor. Bu dogru olabilir, ama SEDBUK derecelendirme elestirmek olanlar onlar da Yumusak bir çevre bakanlar yatistirmak ve Avrupa’dan yeni yorumu tekrar seyleri uyandirmak olabilir isteyen bir endüstri için ilk etapta ölçekli oldugunu söyleyerek, vardir.

Buna ragmen, önümüzdeki 12 ay içinde kazanlari ile çok radikal gelismeler beklemeyin.