kendiniz için kolayca günes panelleri nasil

Eger etiket sok güçlü bir doz almak olasidir hazir günes panellerinin maliyetini bakarsaniz, bu yüzden evde günes panelleri yapmak mümkün mü? Net bir cevap bir niteliksiz EVET.

Eger bu panelleri yapmak için çevrimiçi bir tavsiye büyük miktarda bulabilirsiniz. Sizin büyük sorun çöp iyi tavsiye ayiran olacak.

Biz gerekli tüm temel rehberlik ve danismanlik vermek, günes paneli yapiminda kendi uzmanlik kullanarak bütün bu bilgileri aradim.

Öncelikle, herhangi bir özel beceri veya teknik know-how gerek yoktur. Tüm gerekli malzemeleri bulmak kolaydir. Az 200 dolar için bir hafta sonu bir günes paneli kendiniz monte edebilirsiniz.

Her zaman oldugu gibi, bir sey monte baslamadan önce dogru seyler planlamak için öder. Bu noktalari göz önünde bulundurun:

Yer: Günes pilleri günes isigina ihtiyaç, bu nedenle paneller ögle saatlerinde günes bakmalidir. Sürekli günes isinlarina maruz kalacak panelleri tutmak motorlu sistemler için gitmeyin – oldukça bir mobil birden çok sabit günes panelleri yapmak için çok ucuzdur. Site agaç veya diger binalarin gölgeledigi olmamalidir.

Montaj: Bu tür bir çati gibi herhangi uygun bir yerde veya bir duvar üzerinde günes panelleri sigabilir. Onlar biraz hassas oldugu için, çocuklarin ve hayvanlarin ulasamayacagi yerlerde herhangi bir günes paneli disinda tutmak için iyi bir fikir olabilir!

Araçlar ve Malzemeler: gerekli özel bir alet, tornavida gibi sadece bazi el aletleri, bir matkap, bir testere ve bir havya vardir. Aleti isler biraz daha kolay ve hizli yapacak, ve bir tezgah çok yararli olacaktir. Malzeme kontrplak, pleksiglas, lehim ve aki, doldurmayi ve bakir tel ile sinirlidir. Bu günes pilleri yapmayin – onlari çok ucuza online olsun.

Talimatlar: Bu kaliteli gerekir, günes panelleri yapmak için açik montaj talimatlari. Bu paneller büyüklügü ve miktari tahmin konusunda tavsiye alacak, nasil panelleri monte etmek ve nasil iç elektrik devresine sistem katilmak için invertör, nasil seçmek ve siteye.

Bütün bunlar oldukça basittir ancak, ilk kez günes panelleri yapmak herkes için, siddetle güvenli bir sekilde günes panelleri kurmak ve yüklemek emin olmak için talimatlari iyi bir montaj manuel veya seti kullanmanizi öneririz.

Biz birkaç popüler online kilavuzlari yorumlanan ve nasil hatta çizim, fotograf ve bazi çok yararli videolari dolu, bastan bir günes paneli yapmak için gösterecegim bir favori var var.

Bu gerekli tüm elektrik tesisati ve düzenlemeler için bilgi ve nasil yerel sebekeye herhangi bir fazla beslemek için içerir.

Ilk seferde dogru günes panelleri nasil ögrenmek için asagidaki baglantiyi takip edin.