kent de konservatuarlar mimarisi

Bir konservatuvar ideal egzotik tesislerinin bir bahçe evler seffaf bir yüksek tavanli insaat, ve zaman zaman hatta hayvanlar ve kuslar. Bu yapilar bir atmosfer içinde izlenir ve ikamet tesislerinden iyilestirme uygun sekilde ayarlanir. Konservatuarlar kavrami on dokuzuncu yüzyil içinde ortaya çikmistir. Onlar kesinlikle ardindan ‘Seralar.’ Çagrildi Soguk iklimlerde, seralar ev tropikal tesisleri. Benzer sekilde, sicak iklim bölgelerinde, kis mevsimsel tesisleri seralarda yetistirilmektedir.

Seralar kesinlikle sonuçta kadin ve erkek küçük gruplar için olsun-araya barindirmak için kullanilmistir. Yirminci yüzyilda, seralar kesinlikle bir eglence olmanin tesisleri korumak ve gelistirmek için kullanilmistir daha küçük alanlarda gelisti. Kent Su gün konservatuar ev yerler ve diger eglence mobilya ve disli oturmus özel mekanlardir.
Kis tüm toprak üzerinde iyi bilinmektedir ve bu alan gereksinimi maç için modifiye edilmistir.

Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda’da, ‘solaryum’ ya da orada bilinen konum ‘Sunrooms.’ Kavrami herhangi bir hava kaprisleri üzerinde maruz kalma ile bölgeden manzara zevk olmalidir. Ingiliz ‘günesli’ bir belirgin biçimde farkli olan ‘kis bahçesi.’ Ingiliz kis bahçesi evleri tesisleri ragmen, günesli olmaz. Konservatuvar mimari çesitli tasarimlar vardir. Bazi popüler kis tasarimlari, Edward konservatuarlar, Victoria konservatuarlar, konservatuarlar için Yalin, Gable konservatuarlar, ve P Sekil konservatuarlar vardir.

A Victorian konservatuvar genellikle klasik Ingiliz sera tasarimidir. Su an Victoria konservatuarlar cam, ahsap ve çelik olusturulan çok yönlü yapilardir. Herhangi bir Victoria konservatuvar 3 yönleriyle en az içerir ve en yapilari 5 yönü bir ortalama var. Normalde 1 tarafinda ana emlak insaat bagli konum. Ayrica ‘Victoriana’ kis bahçeleri olarak adlandirilir. Bir Edward kis oldukça düz ve düzgün hatlari vardir ve genellikle basit bir dikdörtgen yapidir. Ayrica ‘Gürcü’ konservatuar olarak bilinir. Çati gökyüzüne dogru bir kirma geri kullanarak her zaman farklidir.

Konservatuvar A Yalin normalde ana emlak insaat bir uzantisidir. Bu hem oturan odasi mobilyalari ile evden baska bir yasam nokta var. Ayrica ‘Günes salonu.’ Denebilecek Bir Gable ön kis Edward Konservatuvari mimarlik oldukça karsilastirilabilir. Ayrim çatidan ön noktadan türü içinde oldugunu. P Sekil konservatuarlar tasarimlar çesitli bir arada, bu tür Edward, Victoria veya besik ön tavan tasarimlari ile günes salonu gibidir. Kent Kis mimari tasarimlar isaret yukaridaki baglidir.