kilim tarihi ve farkli kültürlerde önemi

Muhtemelen kullanilan ilk kilim yatak ve zemin malzemesi olarak iki kat hizmet, ve insanlar avlanan ve yedik büyük hayvanlarin derileri yapilmistir. Onlar paspaslar içine agaç veya otlarin örgü uzun yapraklari olabilir disari Daha sonra, insanlar tarim basladi ve agaçlari ve bitkileri büyüdü, onlar bulundu. Bu yün da dokunmus olabilir ince iplik benzeri bir malzeme haline döndü olabilir böylece daha sonra, özellikle koyun sigir evcillestirerek içerecek sekilde genisletilmistir tarim yasam, tezgahlari ve millerin erken formlari tasarlanmistir. Sonuç konutlarda zemin olarak kullanildiginda insan ve sert zeminde de izin daha az agrili navigasyon giyinik, ve ayrica uyurken aile sicak tutulur.

Bugün hali genellikle ayrintili tasarimlari ile, bir yer kaplamasi ve küçük bir karsilama mat veya genis bir alana hali anlamina gelebilir. Bazen halilari olarak anilir. Iran halilari, Navajo kilim, ve Dogu kilim sadece ev ve ofislerde görülen popüler kilim bazilari, ya da siradan insanlarin sahibi olmak isteyen en az kilim bulunmaktadir.

Paspaslar tropikal ülkelerde daha süs ve tipik orta sinif evde bulunmayan. Genellikle çok ince paspaslar veya hali ve bir odanin tüm taban alani kapatmayin. Büyük olasilikla, tropikal bölgelerde kilim klimali ofis ve hotels.In iliman bölgelerde bulunan, ancak, kilim bir odaya ek sicaklik getirmek, ve hemen hemen her ev sinifinda norm vardir. Yaraticilik, teknoloji ve ihtiyaç büyüyen hali desen ve dokulari genis bir dogum verdik.

Ingiltere ülkeler, örnegin, çok soguk mevsim geçmesi bilinen, ancak Britanya’nin eski kültür hala ince sofistike var iddia edilir. Hatta kilim Ingiltere ülke yün, shaggy geleneksel ve tasarimci halilari için, çocuklar için özel kilim, tat genis bir yelpazede geldi. Hall kosucular hem de kilim tedarik girer. Ingiltere fayda çesitli ülkelerinde de hali fikirlerin bu sofistike ve dökülme gelen.

Halilar da genellikle sonbahar çocuklar için evler daha güvenli hale getirmek, ama ev kafa veya tasarimcilari da, kendi kilim yerlestirme ve boyutu gezi geçirmez oldugundan emin olun. Birçok duvardan duvara boyutlari tercih nedeni budur. Iyice temiz ama dayaniklilik ödün vermeden ayaklar için tüm üzerinde sicaklik amaciyla, yumusak zemin hizmet ve süsleme eklenen bir arti daha zor olabilir. Ayrica, vakumlama yeterli günlük temizlik içindir.

Insanin ilkel kilim animsatan bir sekilde, bazi insanlar ve eski ya da zengin evleri hala yerde uzanmis hayvan derileri görüntülerim, ancak bu sadece dekorasyon amaca hizmet. Tehlike altindaki birçok türler olarak ciltler için nadir ya da güzel hayvanlar av ve birçok ülkede yasaklandi haline gelmistir, çünkü çogu fabrikalarda yapilan sahte derileri vardir.