koi balik havuzlari içinde dengeyi korumak için nasil

Koi balik havuzlari baliklar için saglikli olmak gerekir. Sizin bahçe havuzu de hayatta kalmak için bitkiler için isik ve besin dogru miktarda gerekir. Sonuç olarak, size Koi havuzu denge gerekir. Koi baliklari havuzlarda su temiz olmasi gerekir. Daha da Koi havuzu bitki ve saglikli olmak için baliklar için gazlarin mükemmel bir denge içermelidir daha. Evde güzel bir bahçe havuzu yapmak istiyorsaniz Bu, tabii ki, önemlidir.

bitki ve baliklar

Batik bitkiler Koi baliklari havuzlarda önemlidir bu nedenle altindaki yeterli oksijen olurdu. Bu bitkiler oksijen bu bahçe havuzda baliklar oksijen saglar böylece. Yüzeyi bozulur ve alt kismi sirküle sürece Koi havuzu altindaki oksijen en az miktarda olmasi nedeniyle bu önemlidir.

Bu nedenle, sadece Koi balik havuzlari yeterli yüzey tesisleri olmalidir. Onlar bahçe havuzu estetik etkiler yaratmak ragmen, Koi havuzu ve de karbondioksit salinimini oksijen girisinde kapsayabilir. Bu organik madde gölet altindaki bozuldu olarak üretilen gazdir gibi hidrojen sülfür gibi gazlarin serbest da önemlidir.

Simdi baliklar Koi balik havuzlari gelismek için, onlar için saglikli bir suya ihtiyaç duyarlar. Bahçenizde havuzda yosun önerilmez. Bu da Koi havuzu tesisleri tesvik neden bir baska nedendir. Yosun hayatta kalmak ve yaymak için bir sans alamadim bu yüzden bahçe havuzda besin için rekabet hizmet edecektir.

selaleler ve çesmeler

Onlar bahçe havuzda gazlarin degisimi tesvik nedeniyle Koi balik havuzlari ile ortaklik selaleler ve çesmeler yararlidir. Su Koi havuzu yüzeyine düser gibi, gölet gelen gazlar açiga çikar. Baliklar saglikli hale böylece ayni zamanda, oksijen emilir.

Tabii ki, selaleler ve çesmeler çok Koi balik havuzlari ve güzellik eklersiniz. Bu, bahçe havuzu ziyaret her zaman deneyiminizi artiracaktir. Bu çaba ve masraf deger olur böylece Koi havuzu size daha fazla zevk vermek mümkün olacaktir.

havalandirma önemi

Bir sicak havalarda bahçe havuzu daha az oksijene bu sonuçlari yana Koi balik havuzlari için kötü etkileri olabilir. Bu zamanda, havalandirma Koi havuzu gereklidir. Bu onlarin hayatta kalmasi için gerekli olan oksijen baliklar yeterli miktarda saglayacaktir. Bu havalarda, hatta sadece ilk pompa size basarisiz durumda baliklar yeterli oksijen olacak emin olmak için ekstra bir pompa gerekebilir. Olarak daha fazla oksijen bu durumda sabit olmasina ragmen, kis aylarinda rahat olabilirsiniz. Daha sonra havalandirma pompalari açmak gerek olmazdi.

Eger güzel ve saglikli bir bahçe havuzu sahip olmak istiyorsaniz, size Koi balik havuzlari ile ilgili bu temel bilgileri bilmek gerekir. Bu her zaman sizin Koi gölet görünümünü ve degerini korumak için mümkün olacak tek yolu bu.