kollari çok çesitli bir “kolu” oluyor

Onlar ulasilabilecek her zaman, ama bir refleksif kapmak, büküm, çekme, ya da açtiktan sonra geçici bir düsünce daha nadiren daha fazla. Araçlari muhtemelen çok önemli ve günlük yasamimizda sik sik kullanilan olabilir ne, henüz çok hafife alinir? Tabii ki kollari ve dügmeleri,.

Bu makine ve endüstriyel kullanim, dügme gelir ve pek çok farkli sekil, boyut ve malzeme gelir ve amaçlari genis bir yelpazede kullanilmaktadir islediginde. En bir birkaç kategoride bakmak ya da dügme ve sessizce hayati sanayi günlük islevselligini katkida kollari “aileler” ele alalim:

kollari sikma ve sikma kollari

, Dönüm sikma veya ayar gerekli oldugu • Kelepçe dügme veya sikma topuzlar kullanilir. Tezgahlari ayarlanmasi veya vana kontrolleri açilis ve kapanis kullandigi bir çift vardir. , Yildizli tarakli, loblu veya tirtilli, bu dügme üzerinde kulplari kavrama için tasarlanmistir. Degisen kavrama tasarimlar özellikle topuzu hizmet amaçlanmistir ne olursa olsun amaç için gerekli olabilir tork farkli düzeylerde içindir. Topuzu Bu tür emin sürükleyici tehlikeye olabilir ortamlarda iyi çalisir.

• Sikistirma kollari yönlü hareketi ve / veya kavrama dikkat gereklidir konumlandirma uygulamalari için de kullanilabilir. Bir sikma kolu genellikle uzun ve ince oldugu için baglanir, gevsemis, sikilir, ve kolaylikla gevsek çünkü, bu alan sinirli oldugu kullanisli olacaktir. Ayrica degistirdi ve ek kaldiraç saglamak için döndürülebilir.

disli dügme ve disli kollari – nasil dügme ve kollari baglanmis

Dügme ve kollari onlari sikilmis konulari ya da dügmeyi veya kolu içine yerlesmis bir disli takmak var. Parçacigi Bu tür bir “kadin” dügmesi veya kolu olarak tanimlanmaktadir. Ondan uzanan bir disli saplama ile bir kolu veya dügmesi bir “erkek” kolu veya dügmesi olarak adlandirilir. Hazirlamak sabitleme türü topuzu kullanilacak olan makine veya aletin uygulama ve tasarimina baglidir.

her amaç için bir dügme

Tabii ki vites kollari ve vites kollari, ekipman dügme ve kollari, kaymak dügmeleri (özellikle hassas ayarlamalar gerektiren araçlar için kullanildigi), ve vardir dügme ve kollari büyük envanter dahil, bir termoset dügme popüler bir isiya dayanikli topuzu oldugu .

Arasinda sanayi ihtiyaçlarina tibbi ve bir sey tarim itibaren, büyük topuzu tedarikçiler ve topuzu sirketler sey dügmeyi veya kolu üreticilerinden biri tarafindan özellestirilebilir gerekebilir özel istekleri accomodating yetenegine sahiptirler. Birçok önemli topuzu ve güvenilir büyük miktarlarda ve tüm sekil ve boyutlarda donanim bu önemli parçalari üretmek kolu üretici vardir.