kontrol su kalitesi ve sertligi için tds metre

TDS Suda Toplam Çözünmüs Kati anlamina gelir. “Çözünmüs kati” suda çözünmüs herhangi bir mineral, tuz, metaller, katyon ya da anyon bakin. Bu saf su (H20) molekül ve askida kati madde disinda suda bulunan bir sey içerir. (Askida kati odun hamuru gibi ne çözünmüs ne de su yerlesmis herhangi bir partikül / maddelerdir.)

Genel olarak, toplam çözünmüs kati madde konsantrasyonu katyonlarin toplami (pozitif-arti-yüklü) ve su anyonlar (negatif yüklü) iyonlardir. Bu aslinda Ca2 dahil olmak üzere suda mevcut iyonlari, bir iletkenlik testi, Na +, K +, Fe2 +, Fe3 +, HCO3-P içeren iyonlari, Na + S & N. yüksek düzeyde asiri tuz ile iliskili olan ve çok sayida mineral bulunan . Potasyum bitki materyali içine dahil edilmistir ve bitki madde çürümüs ya da yanmis oldugu zaman su sistemleri salinir.

Biz TDS ne oldugunu biliyorum Simdi, en Çözünmüs Kati gelen yerden bahsedelim. Bazi çözünmüs kati madde yaprak, silt, plankton ve endüstriyel atik ve kanalizasyon gibi organik kaynaklardan gelir. Diger kaynaklar çimler ve çiftliklerde kullanilan kentsel alanlarda, kis aylarinda sokakta kullanilan yol tuzlari ve gübre ve zirai ilaç gelen akis geliyor. Çözünmüs kati ayni zamanda kayalar ve kalsiyum bikarbonat, azot, demir fosfor, kükürt ve diger mineraller içerebilir hava gibi inorganik maddeler geliyor. Bu malzemelerin birçogu bir metal ve bir metal olmayan hem de içeren bilesiklerdir tuzlari olustururlar. Tuzlar genellikle su olusturan iyonlari içinde çözülür. Su ayni zamanda kursun veya bakir tüketicileri su dagitmak için kullanilan borular ile seyahat gibi metaller teslim alabilirsiniz.

Yüklemek için henüz bir su filtresi veya Reverse Osmosis (RO) sistemi yüklü veya sahip varsa, sizin ters osmoz RO membran dogru performans gösterdigini bilmek tek yolu TDS oldugunu. Tüm RO sistemi sahipleri için bir zorunluluk var. Bu aritilmis su gelen besleme suyu karsilastirabilirsiniz. Membran degistirin / TDS az% 80 kaldiriliyor ise filtre. Su düsük TDS seviyesi, daha verimli bir sekilde vücut hücrelerinin aslinda siz, içmekte oldugunuz suyu ile sulu olsun. Suda yüksek TDS düzeyleri, hücresel düzeyde su moleküllerinin emilimini saglik riskleri olusturabilir veya engelleyebilir zararli maddelerin daha büyük olasilik. Sertlik TDS 17 Puan = 1 tane. Onlarin su ve sertlik kalitesi hakkinda bilgi edinmek isteyen herkes, bu TDS Metre Test birine sahip olmalidir. TDS metre düzenli olarak su, yani sira su aritma sistemi ve performansi su temizleme test edebilirsiniz hangi mükemmel bir araçtir. Eger ters osmoz veya diger su aritma sistemi bir artis göstermeye basliyor TDS seviyesi fark ederseniz, o zaman filtreler veya kartuslari degistirme zamani.