konut günes sistemleri – ev enerji maliyetlerini azaltmak için adimlar

Evinizde enerji maliyetlerini azaltmaya planliyorsaniz konut günes sistemleri çok önemlidir. Petrol ve kömür fiyatlari artiyor bir süre içinde, bu güç evlerimizde yardimci olmak için bu günes enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklari kullanmaya baslamak için sadece ama akillica olacaktir. Ayrica, gelecek nesiller için çevrenin korunmasinda yardimci olmak için dünyanin her vatandasi sorumlulugundadir. Bu kömür tarafindan isletilen santraller sera gazi emisyonlarinda ciddi artis getirdigi iklim degisikligi zaten dünyanin etkileyen oldugu bilinen bir gerçektir. Evinizde günes enerjisi sistemleri kurulumu enerji maliyetleri asagi getiren ve çevre yardimci etkili olsa da, size daha fazla izgara kapali% 100 yasamiyoruz, özellikle evinizde ev enerji giderleri size azaltabilir hangi çesitli yollari vardir.

Ama iktidara konut günes sistemleri güvenebilirsiniz bile, isiklar, isiticilar ve evde diger elektronik, muhtemelen hala geleneksel elektrik kaynaklari kullanmak gerekir. Her ay elektrik faturalarini en aza indirmek sizin için bir yolu, savurgan Bazi aliskanliklarinizi degistirerek oldugunu. Sen takib tüm aile tesvik etmelidir. Eger hatirliyorum tüm aletleri, isik ve kullanilmadigi elektrik tarafindan desteklenmektedir sey kapatarak içermelidir bazi seyleri. Sadece kisa bir süre için bilgisayar ya da televizyon birakarak, sadece uyku moduna birakabilirsiniz. Bu verimli bir sekilde çalisir böylece her zaman sizin sogutma ve isitma üniteleri temiz tutmak da çok önemlidir.

Evinizde elektrik saglamak için konut günes sistemi kullaniyorsaniz bile, kullandiginiz elektrikli araç, alet dikkatle seçmek hala akillica olacaktir. Bazi aletleri verimli enerji degildir ve enerji maliyetleri rafa ya da günes enerjisi sisteminden üretilen enerji atik olabilir. Eger buzdolabi, televizyon, klima üniteleri ve diger aletleri satin aliyor, size enerji verimli olanlar aramak emin olmalisiniz. En az uzun vadede, biraz daha pahali olsa da, size elektrik maliyetleri üzerinde çok daha fazla tasarruf edilecektir. Kenara aletleri, ayrica enerji tasarruflu ampuller için akkor karsi ampul degistirme baslamalidir. Sadece bu yeterli aydinlatma sunmak daha verimli, ayni zamanda daha az elektrik tüketir.

Bazen, elektrik harciyorlar nedeni evinizde yapisal sorunlar nedeniyle. Örnegin, tavan arasinda alti yalitim yaz aylarinda daha yüksek sogutma maliyetlerini katkida bulunabilir. Eger günes çati fanlari varsa, sogutma aletleri kullanarak bir sonucu olarak enerji giderleri önemli ölçüde azalacaktir. Hava kaçagi da bir sorundur. Yani, yaz ve kis aylarinda gelmeden önce pencere ve kapi delik ve bosluklar için aramaya baslamak.