korumak havuzu gömlekleri temel kurallar

Ilk, yapi içindeki su tutmak için, havuz ve ikinci genel görünümünü gelistirmek için – bir iki kat amaca hizmet için havuz gömlekleri, yer üstü yüzme havuzlari en önemli parçalarindan biridir. Herkes açik tesis zevk için onlar olmadan, neredeyse imkansiz olurdu. Örtüsme, boncuklu ve tek-boncuk: size sahip bir degisen düsünüyorsaniz, üç aralarindan seçim yapabileceginiz havuz gömlekleri çesitleri vardir. Örtüsme çesitli yüzme havuzlarinin duvari boyunca uzanir ve kenarinda katlanir. Boncuklu tipleri, diger taraftan, yerinde tutulabilir klipleri bir satir gerektirir. Son olarak, tek-boncuk tür J-kancali delikli kenarlari vardir. Bunlarin hepsi tam kimyasal, çevresel ve fiziksel asinma ve yipranma olsa da, korumali degildir, bu yüzden, uzun bir süre için güvenilirligini korumak için birkaç kurallar gözlemlemek zorunda.

Önce arka bahçesinde havuzunda iyi bir su dengesi tutmaktir. Çok fazla asitlik veya bazlik da astar kirisikliklar üretmek egilimindedir. Bunu yapmanin en iyi yolu, bir anda kimyasal bir ekleyin ve ilk su yoluyla dolasmaya izin olacaktir – günlük olarak 1.5 ila 2.5 ppm klor tanitmak ve daha sonra Havuz suyunun pH testi, emin olmak için bu aralik 7,8-7,2 arasindadir. Numara yolu kapali ve bunu düzeltmek için ne yapilacagi konusunda emin degilseniz, size antrenör yerel havuz bakim profesyonelleri sormak, ya da aslinda gerekli müdahaleleri gerçeklestirebilirsiniz. Kalsiyum düzeyleri de astar korozyonu önlemek için izlenmelidir. Kabul edilebilir 200 ve 500 ppm arasinda olacaktir.

Ikinci ucu su degistirme ya da temizlerken tamamen yüzme havuzu bosaltmak asla olacaktir. Her zaman yarisi dolu olmalidir. Eger o kadar ovma ise, vinil astar üzerine ev temizleyiciler kullanmayin. Onun tutarlilik mahvedebilir. Eger balatalari için ister misiniz havuz malzemeleri magazalarindan satin alabilirsiniz özel maddeler vardir. Bu geri dönüsü olmayan hasara neden olabilir çünkü Ayrica, firçalar, çelik yünü ya da “banyo ovmak halka”, almaya temizleme pedleri killi keskin kullanmayin.

Eger sezonu için kapanis iseniz,, titizlikle iç vakum kimyasal homojenlik izlemek ve boyama önlemek amaciyla, yeniden kullanmak istediginiz zaman kadar kapali tutmak emin olun. Filtreleme sistemi çok iyi çalistigini da görmek, kirleri astar köselerinde birikir kalmaz.

Havuz liner bir sizinti gelistirir Son olarak, her havuz malzemeleri magazasinda satin alinabilir özel yama yapistiricilar kullanin, böylece su çikarmadan tamir olabilir.

Gördügünüz gibi, bu sizin arka bahçesinde havuzu korumak alismak kez size dogal olarak gelecek oldukça basit talimatlari vardir. Genellikle, yüksek kaliteli bir astar iyi bir bakim alinirsa ortalama 10 yil sürecek mümkün olacak. Baskalari için mümkün ise, o da, sizin için mümkün olmalidir.