mutfak silikon ile mükemmel bir yüzey elde

Mutfak silikon uygulamasi kolaydir ve tezgah ve lavabo alanlar için kusursuz bir sonuç saglayabilir. Mutfak silikon tezgahlar ve duvarlar arasinda bosluklar girmesini gida ve enkaz önlemek ve mutfak alanlarinda hijyen artirmak için önemli bir yol olabilir.

Mutfak silikon gibi seramik, tezgahlar ve sihhi tesisat armatürleri gibi gözeneksiz yüzeylere uyacaktir. Bu bir su geçirmez sizdirmazlik saglar ve özellikle, küf ve bakterilerin büyümesini inhibe etmek için formüle edilir.

tezgah için mutfak silikon nasil uygulanacagini

Eger mutfakta uygun tezgahi varsa o zaman dikkatli bir sekilde duvardan dolaplari kenarina olan mesafeyi ölçmek ve yüzeylerde herhangi bir hasar için izin gerekir. Mutfak dolgu duvar ve üst tabla arasinda küçük bir bosluk kapatmak için de kullanilabilir. Ancak büyük bir bosluk üzerinde etkili olmayacak ve bu mutfak bitmemis görünmesini saglayabilirsiniz. Gida da bakteri barindiran, herhangi bir bosluk tuzak haline olabilir. Eger bazi standart PVA ile biter mühür tezgahlar kestik zaman sonra katilmadan seritler uygun. Simdi su geçirmez bir mühür ile tezgah kenarlari ve uçlari bitirmek için mutfak silikon kullanin. Simdi Ahsap vidalar-Ø ya da gönye eklem ve baglanti civatalari kullanarak temel birimler üzerinde yerinde tezgahlar düzeltebilirsiniz. Yerinde tezgahlar düzeltmek önce lavabolar için herhangi bir yerlerde kesip emin olun, ocak vb. Tezgahlar yerde sikica bir kez daha sonra mutfak silikon ile duvarlari etrafinda herhangi bir bosluk mühür olabilir. Bu çatlamasini önlemek için bu alanda daha fazla is yapmadan önce tamamen kurumasini bekleyin.

mutfak silikon ile ilave lavabo yükleme

Ayrica lavabo yüklemek için mutfak silikon kullanabilirsiniz. Eger lavabo alani çevresinde dolgu macunu kullanmiyorsaniz daha sonra su altinda dolap alani içine ile kaçak ve birimleri bükülmesine neden olabilir. Bu ayni zamanda küf ve küf büyümesini tesvik edecektir. Mutfak mastik mutfaklarda kullanilmak üzere özel olarak tasarlanmis, böylece (onlar ayni görünmekle beraber) banyo izolasyon maddeleri ile yerine kaçinin.

Eger bir yerde zaten bir tezgah için uydurma o zaman mevcut lavabo deligi ölçmek ve (ya da eger dikkatli bir yapboz ile tezgah biraz daha kesebilir daha büyük). Uyacak bir lavabo satin almaniz gerekir Lavabo deligin yüzeyini temizleyin ve lavabo yüklemeden baslamadan önce tamamen kuru oldugundan emin olun. Mastik islak veya kirli yüzeylere düzgün yapismaz. Lavabo kenari etrafinda küçük bir dolgu macunu uygulayin. Simdi lavaboya emniyet klipsleri uygun ve tezgah delige takabilirsiniz. Lavabo etrafinda dudak delige tam olarak uygun olmalidir ve jant uygulanan dolgu ek bir su geçirmez bariyer olusturur.