nasil çati için malzeme seçmek için

Bir çati degistirilmesi pek çok ev sahibi sonunda karsilastiklari gerekli bir gelismedir. Hava kosullari, yükleme yöntemleri ve rutin bakim için harcanan zaman: O zaman geldiginde, önemli ölçüde çatinin ömrünü etkileyen üç ana faktör vardir unutmayin. Sonuçta, olsa da, shingle seçtiginiz gelecek yillar için güçlü, saglam ve görsel olarak çekici çati bakimi üzerinde en büyük etkiye sahiptir.

Seçtiginiz çati malzemesi evinizin tarzi, bütçenizi, bulundugunuz yere ve iklim baglidir. Ayrica, ev için fikir edinmek için benzer bir çati egimi ile mahallede diger evlerde bir göz atin. Çesitli zona farkli isik kosullarinda nasil göründügünü görmek için, günün farkli zamanlarda kontrol edin.

Asfalt çati kaplama malzemeleri en popüler seçenek kalir, ve iyi bir nedenle. Asfalt zona 100 yildir var olmustur ve zaman içinde iyi performans kanitlanmistir. Ayrica, asfalt çati birçok stilleri, sekil ve renklerde mevcuttur ve çogu konut uygulamalari için uygundur. Aslinda, sektördeki gelismelerle konut yaklasik yüzde 80’i asfalt ile çatilar oldugunu göstermektedir. Düzgün yüklü asfalt etkili güzellik, karakter ve evinizin degeri, çatidan su döken kötü hava ayaga ve artirabilirsiniz.

Üç-tab zona histor olarak harekete geçirir kendi uygun fiyatta nedeniyle asfalt shingle en sik görülen tipidir. Ancak, daha fazla ev sahibi simdi kayrak, ahsap, sallamak ya da rustik kiremit görünümünü taklit kalin, daha dayanikli mimari tarzi zona ile evlerini tepesi vardir. CertainTeed Corporation çati bir lider, güzel tasarlanmis lamine asfalt sunuyor. Bu Centennial Slate ™ lüks zona gibi bazi, gerçek kayrak görünümünü üretmek, ancak daha düsük bir fiyata ve Landmark ™ prim zona gibi digerleri sedir sallamak tarzi çatilarin klasik bir görünüm saglar. Onlarin dayaniklilik ve estetik ek olarak, CertainTeed zona mükemmel garanti ile desteklenmektedir.

Çati yükseltme, $ 5,000 $ ‘dan itibaren 15.000 arasinda degisen, karsilasacaklari daha pahali ev gelistirme projelerinden biridir forewarned olun. Bu düsünceyle, sizin seçim sürecinde size yardimci olmasi için yerel bir çati temas düsünün. Çogu zaman, çati müteahhitleri seçim sürecinde yardimci olmak için çesitli shingle stilleri örnekleri saglayabilir. Para miktari için, dogru seçim yapmak önemlidir.

Yani, yeni bir ev ile sifirdan baslayan ya da mevcut bir iyilestirme yapmak ister, sizin çati kaplama malzemeleri dikkatli seçin ve düzenli olarak kurulumdan sonra hasar onlari kontrol. Ulusal Çati Müteahhitler Birligi aksi takdirde fark edilmeden giderdim olasi sorunlari ortaya çikarmak için iki kez, bir yil çati kontrol önerir.