nasil kendi diy masa olusturmak için evde ofis

Evden çalisma rüya çogumuz için bir gerçeklik daha fazla oluyor. Durgunluk kendi bagimsiz girisimci arzularini gerçeklestirmek için pek çok ilham verici olsa da, gereksiz yapilmistir insanlar giderek artan sayida serbest olarak çalismak zorunda edilmektedir. Ancak, ekonomik iklim tarafindan uyarilan diger faktörler de sirketler ve isletmeler mantikli bir mekan ve para tasarrufu gibi evden çalisma personel dahil neden oluyor.

Ev ofis alani dikkatli bir degerlendirme ihtiyaci kurma, mümkün oldugunca verimli. Saglamak için Ideal bilgilere konfor, erisilebilirlik iyi bir denge olmasi gerekir, araçlari, depolama ve bos alan. Tipik olarak, daha az karmasik alandir, avunmak için daha az olasilikla olacak. Ama ayrica, bu tür bilgisayar ve kitap gibi günlük çalisma, için gün ulasmaniza yardimci olmak için gerekli olan her seyi, mümkün oldugunca bulmak kadar kolay olmasi gerekir. Tabii ki, büro masasi tüm bu ayrilmaz bir faktördür.

Ücretsiz ayakta masasi
Basit bir serbest dört ayakli masa, belki de, olabilir uzay-verimli en az ama en basit türü biraz daha fazla kendinizi insa etmek olacak
akülü matkap ve bir yapboz. Kontrplak masaüstü için en iyi malzeme ve saglam ¾ kalinligi boya ve vernik ile bitmis olabilir saglam ve düzgün yazma yüzeyi sunacak inç olmasi muhtemeldir. Yükseklik ve bacaklar en önemli faktör vardir ve bu eski bedposts gibi yeni, geri dönüsümlü malzemeler daha özgün ve estetik bir alternatif sunabilir uygun ahsap satin almak için cazip olabilir ancak. Tabii ki yüksekligi size uygun, ama 27 – 28 inç bir masa yüzeyi için ortalamasidir.

Filing-cabinet/desk combo
Masa kombinasyonu – masanizda tasarim dahil bazi ek depolama alani gerekiyorsa, ayni zamanda bir dosya dolabi düsünebiliriz. Gerçegi söylemek gerekirse, eski dosya dolaplari nadiren modern ofiste bir yer var, ama bir DIY masa içine bir içeren bir yasam yepyeni bir kira verebilir. Yine, kontrplak veya benzeri ek iki bacak diger ucunda destek saglayacak iken, dosya dolabi üst üzerine flos yalan olabilir uygun bir yüzey sunacak. Bu tasarim bir dereceye kadar dosya dolabi yüksekligine uymak zorunda olacagi anlamina ve çevresinde masanin geri kalani insa edecek.

Köse masasi
Köse masalari belki de en verimli alani masasi dizayn edilmistir. Bunlar tipik olarak, saplama içine vidalanir parantez ya da benzeri iki duvarlara bagli olan yüzey, kontrplak veya MDF, içerir. Destek olarak duvara kullanmanin yani sira, iki bacak genellikle ekstra destek masasinin ön tarafinda yer almaktadir. Eger duvara masa üstü bagliyorsaniz, bilgisayar kablolari vb düsünün ve araciligiyla bu geçmek için arkasinda bir segment kesmek ister.