nasil parke döseme seçmek için

Bildiginiz gibi, ahsap çevre dostu dogal kaynaklarindan biridir. Ahsap yenilenebilir degil, ama ayni zamanda geri dönüsümlüdür. Nadiren degistirilmesi gerekir bu yüzden parke döseme dayaniklidir. Onlar herhangi bir odaya güzellik ekleyin.

Orada parke döseme üç ana türü mevcuttur ve seçtiginiz bir ihtiyaçlariniz ne baglidir. Serit, parke ve tahta: Masif ahsap zeminler üç çesitleri gelir. Bunlarin her biri tamamlanmamis ve bitmis gelir. Bitmemis zemin sadece yüklü olmasi gerekmektedir çok önceden bitmis zaten cilali ve sirli edilmis ise kumlu ve kapli olmasi gerekir.

Serit katli ahsap kaburgalar ne kadar kalin ve genis ile gösterilir. Bu tür bir kat üzerinde, genisligi önceden ayarlanir, ancak kalinligi degisir. Kat kalinligi bir inç 3/4th bir inç 5/16th arasinda olabilir. Bu 1 ½ inç, 2 inç veya 2 ¼ inç dahil genislikleri geliyor.

½ inç veya ¾ inç: Plank katli farkli kalinliklarda iki gelir. Tahta zemin panelleri üzerinde genislikleri üç inç sekiz inç genislikleri degisebilir.

Zemin parkeleri düzenli parke zeminler gibi bir sey görünüyor. Döseme Bu tür metal baglanti elemanlari veya yapistirici ile yerine sabitlenir tek ahsap çitalar yapilir geometrik desenler yapilir.

Mühendislik ahsap zeminler gerçek ahsap lamine plastik kaplama, bir katmanda bir arada tutarak yapilir böylece yapilir. Zemin ve laminat zemin bu tür arasindaki tek fark laminat zemin onlarda bir gerçek ahsap yok oldugunu.

Akrilik emdirilmis ahsap zemin dolgu ile karisik yani sira ahsap kalinligi boyunca tüm boyama oldugunu ahsaptir. Yerine normal bir yüzey Bu yüzden, tüm ahsap boyunca bitirmek oldugunu. Bir konut evde kurulum bu tür görmek yerine ticari binalar için kullanilir nadiren. Bu son derece zor ve çizikler hem de neme karsi dayaniklidir.

Bu ahsap çesitleri söz konusu oldugunda seçim için birçok seçenek vardir. Kirmizi mese çesitli bir sik ??görülen tipidir. Çok iri taneli olan ve yogun bir agaç türüdür. Bu bir ölçüde asinmaya dayanikli, ama beyaz mese kadar iyi degildir.

Beyaz mese kahverengi olabilir ama ayni zamanda bir gri overtone olabilir. Tane kirmizi mese daha fazla dönen vardir. Ayrica kirmizi mese çok daha dayanikli bir çok sert agaç oldugunu.

Birch saridan kahverengi renk degisebilir güzel bir agaç türüdür. Bu ahsap ama yine de güçlü bir yumusak türüdür.

Çam baska popüler ahsaptir. Bu kahverengi bir ipucu ile sari renkli ve serin dönen ve ahsap knot çok var. Bu böcek dirençli ve çok güçlü bir agaç türüdür.

Kiraz rengi açik kahverengi ile güzeldir. Bu çok yumusak ahsap ama bütün bir zemin çogu zaman yapmak için kullanilmaz. Bunun yerine, dekoratif agaç olarak kullanilir.