nemden ev koruma

Bazen uzak bodrum duvarlari yüzey suyu açmak için kullanilan bir yöntem uzak duvarlarindan kademeli bir egim ile evin etrafinda genisliginde bir beton kaplama, yürüyüs, veya oluk, 2 ya da 3 metre, düzenlemektir.

Kaldirim duvara birlestigi yerde, duvar yüzey pürüzlendirilmelidir, temizlenmis ve nemlendirilmis ve beton duvarin karsisinda karsilamak için yuvarlanir. Bu yöntem iyi bir bag yapmak ve ortak su uzak dönecek.

Insaat oluk tipi duvar boyunca yüzey suyu yapmak ve bazi düsük nokta için yol kullanilir. Oluk genisligi yaklasik 5 inç, bir dis dudak veya kenari ile, her üzerine en azindan 2 m genislikte olmalidir. Depresyon yaklasik 4 inç dis kenarinda derin ve duvara karsilamak için yavas yavas egimli olmali ve yukaridaki kaldirim için önerilen ortak ayni sekilde tedavi edilmelidir.

Düsük nemli yerlerde, ya da toprak alti su büyük miktarda diger yerlerde, su tablo veya su seviyesi düsürmek için temeller etrafinda drenaj döseme yüklemek için tavsiye edilir, ve can önce uzakta su tasimak için kiler içine nüfuz. Kosullari alisilmadik kötü oldugu yerlerde, su drenaj ek olarak gerekli olabilir.

Genellikle bu eger varsa, yüzerek spa ya da sicak küvet gibi bir sey altinda olacak. Eger bir sizinti ya da hakkinda siçramasina bir aliskanligi var, bazen küvet altinda sira, bir banyo yaparken.

Kiremit koymak için, bodrum katin alt seviyesinin altinda degil zemine seviyesinin altinda birkaç inç kadar bir derinlige, bitisik bir hendek kazmak. Kiremit çapi en az 4 inç olmalidir (3-inç kiremit bazi durumlarda tatmin edici kanitlamistir ragmen) ve sinif veya düsme boru içinde çamur yerlesim önlemek için yumusak ve mümkün oldugunca keskin olacak sekilde yerlestirilmelidir.

Mutfak musluk, banyo armatürleri ve tezgahlar tüm evinizin iç organlar içine almak ve çürüyen su önlemek için, hem de yeterli döseme olmalidir.

Karo da asagi agizli için tavsiye benzer bir çikis baglanmalidir. Eklem arasindaki çatlaklar boru içine çalisan tortu önlemek için, teneke veya çati kagit seritler parçalari ile örtülmelidir.

Boru dikkatle koydu ve baski altinda ödenmesi veya kirilmaya karsi korumali, ama sikica etrafinda tamped, ince ekranli çakil veya kirilmis tas ile onu çevreleyen edilmelidir. Bunun ardindan, en fazla boyut olarak 1 inç kaba malzeme 1 ya da 2 metre derinlige kadar boru hatti üzerine kapali olmalidir.

Geri toprakla sinif için doldurmadan önce, bu çuval bezi veya torbalama yaymak için ya da düsme veya tas asagi yikama ince malzeme önlemek için tas üstüne, asagi sods, çim yan yerlestirmek için iyi.

Buhar odalari hemen ayni, ancak disinda bulunan ve nem tarafindan yapilan herhangi bir hasar dogrudan ev etkilemez çünkü sauna, özellikle, kuru sauna biraz daha kolaydir.