nemlendirici ve nem ihtiyaci

Eve bir olmanin rahatsiz olur birçok kez vardir. Çok sicak ve havasiz yapar evde hava gibi görünüyor. Evde nem çok yüksek düzeyde oldugu gibi nefes de çok zor olur ve çok nemli ve yapis yapis olur. Nem seviyesi çok zor ve rahatsiz havadaki su buhari varligi nem olarak bilinir kalmak için yapar evde düsük veya yüksek olabilir. Nem, atmosferin isisini düzenler ve bu çok önemli bir faktör yapar. Yazilimda termal radyasyon atmosferdeki nem tarafindan emilir ve bir yerden baska bir degisiklik gösterir. Sicaklik bir yerden baska bir yere degisir, nem düzeyleri de degisir.

Bu nem dogru seviyede olmasi çok önemlidir. Bugün piyasada mevcuttur nemlendiriciler birçok farkli tipi vardir. Çogu kez, kolayca piyasada serin ve sicak nemlendiriciler bulabilirsiniz. Sicak bir nemlendirici buhar üretimi için isi kullanan biridir. Sicak sis, buharlastirici ve buhar sicak nemlendiriciler türleridir. Serin nemlendiriciler onlar gürültülü ve olusturduklari gürültü için birçok kisi tarafindan tercih olmayabilir olabilir ama kullanmak daha güvenlidir. Ultrasonik, çark ve buharlasma fitil piyasada mevcuttur serin nemlendiricilerin türü vardir.

Zamanlarda nemlilik seviyesini havada arttiginda, nem kullanilarak bir ihtiyaç ortaya çikar. Havadan asiri nemi emme bu yardimci olur. Bu bir egzoz pompa kullanimi ve daha sik mutfak ve banyolarda kullanilir. Kimyasal emici nem, isi pompasi nem ve nem vantilatörler gibi piyasada bulunan diger nem alicilar vardir.
Bir nem seçerken bir çok dikkatli olmak ve dogru bir seçim için aklinizda bazi seyleri saklamak gerekir. Bir zaman düsünün ve hatirlamak gereken bazi faktörler vardir. Ilk ve en önemli bütçesidir. Sadece birim maliyeti bütçesinde dikkate alinmasi gereken bu degildir. Bir de kurulum maliyeti ve ayni zamanda ayri bir dilek satin almak için nem maliyetinden akilda tutulmalidir bakim dahil olacak maliyet tutmak gerekiyor. Akilda tutulmasi gereken bir diger önemli sey bir satin alma ve satin alma sirasinda bir ihtiyaci dikkatli olmak karar verir nem boyutudur. EF veya Enerji Faktörü akilda tutulmasi t gereken bir baska çok önemli bir yönüdür.

Tüm aile üyelerinin sagligi için evde nem seviyeleri izlemek için çok önemlidir. Tutmak için bir optimum düzeyde nem gidericiler ve nemlendiriciler bu nem izlenmesi ve evin konforlu ve herkes için kalmak için saglikli olacak sekilde dogru düzeyde korumaya yardimci olabilir olarak sahip olmak önemlidir.