odun raf vs günlük tutucu

odun raflar

Muhtemelen bir günlük sahibinin duydum ve muhtemelen bir odun raf duydum. Ama fark nedir biliyor musunuz? Peki, bir Yakacak odun raf genellikle sömine için ekstra odun depolamak için kullanilan bir açik ahsap raf. Yakacak odun raflar boyutu, tarzi degisir ve yapmak. Genellikle el yapimi konum ve sadece garaj, döken, ya da bahçesinde düzenlenen günlükleri tutmak için kullanilir. Bazi süslü ve dövme demirden yapilmis olan ve fonksiyonel ve dekoratif olmasi amaçlanmistir.

günlük sahipleri

Geçmis sahipleri, diger taraftan, genellikle kapali raflar. Onlar daha dekoratif ama ayni zamanda çok dayaniklidir. Bir günlük raf genellikle iç mekan kullanimi için tasarlanmistir ve ahsap sinirli bir miktarda sadece tutabilir.

Ancak, yakacak odun raflar ve tutucular geldiginde, terimler genellikle birbirlerinin yerine kullanilir. Bir odun raf teknik yani bir odun sahibi çagrilabilir. Terimi odun raf genellikle raf bir daha saglam, fonksiyonel tarzi yerine dekoratif bir tutucu ile iliskilidir. Ama yine de yakacak odun raflar denir dekoratif günlük sahipleri bulacaksiniz. Bir odun raf ariyorsaniz Yani, hem de günlük sahiplerine altinda kontrol ediniz.

Kendi yakacak odun raf nasil

Bunun yerine kendi yakacak odun raf yapmak istiyorum, burada (metal birini yapmak için oldukça zor olabilir kaynak, gerektirir) Ahsap birini yapmak için bazi öneriler bulunuyor

malzemeler

Bir odun raf yapmak için, ihtiyaciniz:

* Dayanikli ahsap
* Çivi
* Gördüm
* Çekiç

sizin odun raf insa

Kendi yakacak odun raf olusturmak için su adimlari izleyin:

Adim 1: Eger raf gereken ne kadar büyük anlamaya

Adim 2: (2 ayri bölüm vs 1 Ana bölümde ayri ayri ahsap kazik) Eger odun raf istiyorum kaç bölüm olusturulmasi

Adim 3: olusturulmasi ölçümleri (yüksekligi ve uzunlugu)

Adim 4:… Cut ahsap buna göre (dayanikli ahsap degil, kontrplak veya sunta kullanmak akillica Sen masif ahsap günlükleri agirligini dayanabilir malzemeleri kullanmaniz gerekir Ayrica, ahsap, ayni zamanda kesme kiris parçalari keserken Bu tutmaya yardimci olacaktir Raf saglam)

Adim 5: birlikte odun parçalari Tirnak

Adim 6: dayaniklilik (gerekirse özel L parantez bireysel adet tasarim ve kalinligina baglidir artirmak için metal L parantez ekleyin.

Adim 7: (. Köse kapmak ve çok fazla vermek olup olmadigini Unutmayin, raf mümkün oldugunca güçlü olmasi gerekir) da yakacak odun raf gücünü test edin.

Adim 8: cila veya diger vernik tabakasi (bu son artik raf ahsap yardimci olacaktir) ile raf bitirin

Adim 9: (yani garaj, sundurma, ahir, açik havada) da yakacak odun raf koymak için bir yer kurmak

Adim 10: raf içinde odun koyun

Gördügünüz gibi, kendi yakacak odun raf bina yapar biraz zaman alabilir ve know-how. Eger ahsap ile oldukça iyi iseniz, çalisma kendi sömine raf koyarak keyifli bir proje olmalidir.