oluklar temizlik ve bakim

Orada oluklar çesitli türleri vardir ve yilda bir kez, en az temizlenmeli ve bakimi yapilmalidir. Etrafinda agaçlarin büyük bir varsa o zaman daha sik temizlemeniz önerilir. Bu bir haftalik sorun olup olmadigini bir yaprak koruma yükleme düsünebilirsiniz. Bu yil boyunca firtina bir çok yerlerde asiri sorun olabilir. Tüm oluklar için temel temizlik teknigi herhangi bir yaprak ya da diger artiklari elle veya plastik bir alet kullanilarak temizlemektir. Daha sonra bir hortum ile kalan kiri sprey. Bu görevi gerçeklestirmek için bir merdiven kullanmayi unutmayin. Bunu temizlemek için çati kendisi oturup asla. Bir merdiven kullanarak çünkü fiziksel sinirlamalari söz konusu ise o zaman yerden sizin oluklari temizlemek için satin alma araçlari düsünebilirsiniz. Bir bir güç yikama oldugunu. Bu biraz pahali ama evinizin tüm dis yani sira somut araba yolu temizlemek için kullanilabilir. Bu bir yatirim olarak büyük. Bu görevi gerçeklestirmek için yapilan özel araçlari da vardir. Bir oluklari ve uzantisi iki katli kadar ulasmasini saglar temizligi için özel olarak yaratan bir araçtir.

Bakir oluklar onlari temizlerken eldiven kullanmak gerekir. Bunun nedeni sizin elinizde yaglar ve neden olabilir renk veya hasar oldugunu. Onlar kolay çizik nedeniyle, bakir oluklar bunlari temizlemek için plastik bir kepçe kullanmak gerekir. Oluklar Bu tür onlari güzel görünümlü tutmak için onlari lehçe gerektirir. 2 su bardagi sirke, un ve tuz her birlestirin. Bu macun yüzeyine uygulanir ve silinerek temizlenir.

Dökme demir oluklari için, eklem ve dikisler bir göz tutmak en iyisidir. Bu sizinti baslar kez açik silikon ile yeni civatalari eklemek gerekir. Eger eklem ulasmak yapamiyorsaniz o zaman bir kendinden yapiskanli vardir ve ekleminin iç üzerine yerlestirilebilir yanip bant koyarak düsünebilirsiniz.

Diger tüm oluk türleri çok düsük bakim, ancak sadece bir aylik bazda temizlenmesi gerekiyor. Genel bakim bir kismi inis borulari açik tutmaktir. Bu tavan çizgisi de oluk bagli bir parçasidir ve su evden disari akmasina ve uzak saglar. Bu boru herhangi bir enkaz temizlemek için, bunun üzerinden su çalismalidir. Su kolayca akar ya da hiç ardindan enkaz gevsetmek için bir muslukçu yilan kullanmiyorsa. Enkaz giderildikten sonra o zaman kalan tortu disari yikamak için bir bahçe hortumu kullanabilirsiniz. Downspout yeralti giderse o zaman bu görevi gerçeklestirmeden önce bu baz kaldirmak zorunda unutmayin. Eger orijinal konumuna geri degistirdiginizde o zaman yenisi ile ortak yerine ve mühür olacak.