oyma aletleri ile mülkiyet isaretleme

oyma aletleri

Asindirma ve oyma arasinda bir karisiklik vardir. Bir malzeme karsi olan da asit birlikte kumlama gibi asindirici sunstance ile kazinmis gereken nesne isaretleyin. Sen asitten bazi alanlarda korumanin bir yolu birlikte yapacagiz. Öte yandan Gravür nesnenin isaretleme mekaniktir. Bir elmas veya karbür kullanarak deri, araçlar, veya cam isaretlenir araci uçlu.

Oyulacak nesnelerin sert malzemelerin Bu yüzey halinde kesilir. Geçmiste resimlerde kesme aletleri ile elle oyma metal yapilabilir. Mürekkep kesim içine koymak olacaktir. Görüntü bir basin tarafindan kagit üzerine transfer olacagini, mürekkep kesim gelirdi. Bu islem için Tne adi oyma baski yapiyor. Simdi insanlar gravür bakin ne zaman bahsediyoruz ya bir elektrikli el aleti kullanarak veya isi bilgisayar programli araçlar vardir olacaktir. CNC oyma aletleri bilgisayar programlari tarafindan kontrol olanlardir.

Dremel ve Inscriblio gravür araçlari popüler olan ve ayni zamanda Çin’de üretilen ucuz perhapos daha düsük kaliteli araçlari satin alabilirsiniz. Bu satin gravür hangi tip ve model olarak ne yaptigini baglidir. Eger is birakma küçük bir birkaç yapiyorsun ucuz araç büyük olasilikla tasariyi uygun. Belki de yapmak istediginiz tüm kamera veya telefon ya da diger küçük kolayca kayip ögeleri gibi konularda telefon numaranizi yazmaktir. Bir oymaci bir kamera gibi pahali ya da hassas madde iyi bir plan olurdu belki oyma bir kesici takim titresimli çalisir

Sen yoru oymaci için elmas bur oyma aletleri bir dizi alabilirsiniz karo, kemik, cam ve ahsap gibi dogal yüzeyler içine oyma olacaktir. Sizin oyma yapmak, taslama, zimpara ve bu araçlar ile daglama. Sogutma suyu ile kullanilan zaman üreticiler tarafindan giderseniz uzun ömürlü araçlari iddia ediyor. Onlar sogutucu olmadan oldukça hizli bir sekilde yipranacaktir.

Dremel 290 oyma aleti ekstra elmas uçlu araci ile birlikte geliyor. Daha sürekli oyma veya ticari is için iyi. Eger dekoratif gravür yapmak istiyorsaniz çok mükemmel eger. Oyma krom, titanyum, granit ve diger sert malzemeler. Çok daha dayanikli gelen orijinal nokta oyma makinesi takili oldugunu. Karbür oyma aletleri elmas puan giyen kadar güçlü ve sert degildir.

Oyma için sirket logolari, barkod ve küçük metin CAD / CAM gravür makineleri göz önünde bulundurmaniz gerekir olabilir. Yazilimin içine vektör grafik veya bitmap ya yükleyin ve isi kurmak için hazir olacak. Yapmak istediginiz isler silindir seklinde olsa bile bu isleyebilir makineler alabilirsiniz. Tam geometrik tasarimlar size is oyulmus istediginiz ise kesinlikle iyi bir seçim. Ayrica lazer oyma seçenekleri bakarak düsünebilirsiniz.