pencere cami tamir, bölüm 2

Bu hafta tek bölmeli pencere cam tamiri ile ilgili serinin devam edecegiz. Sabit bir pencerede kirik cam hakkinda konusalim, genellikle bir resim penceresi olarak anilacaktir. En yaygin türü pencere cami dört kenarlarinda, dis metal durur olacaktir. Bazen bu durur vida ile yapilacak, ve diger zamanlarda o yerde ek alüminyum durur olacaktir. Bazi nadir durumlarda, metal yerine plastik bir malzeme olacaktir. Eger vidali varsa, vidalari tümünü çikarin ve her parça çikacaktir. Eger durak metal snap varsa, dikkatli bir küçük, düz tornavida veya bir spatula kullanarak çerçeveden duragi kaldirin. Bunu çikana kadar durdurma boyunca bir kösede ve is baslamak istiyorum. Durur çok kolay viraj çünkü çok fazla gözetlemek yok. Eger lastik tipi varsa, tornavida kullanarak uzak bir kösesinde gözetlemek parmaklarinizla yakala ve lastik çekin. Kenarinda bir yapistirici veya bant yerde cam tutan, var çünkü cam disari düsmemelidir.

Buradan, Sen cam yeni parça için ölçümler alabilirsiniz. Cam kenarlari maruz kalacagi ve kenar için mezura kanca ve genislik ve yükseklik alabilirsiniz. Cam bir delik ise, camin kalinligi ölçülür. Bir delik yoksa, bazi eldiven koymak ve dikkatle çatlak bulundugu cama itin. Bunu ölçmek, böylece bu kenar gösterecektir. Eger yeni cam almak için gittiginizde, yerde cam tutan tutkal veya bant yerine silikon bir tüp ihtiyacimiz olacak. Eger cam eve sonra, eski cam kaldirmak gerekir. Içeri gir ve yeni bir biçak ile bir maket biçagi kullanarak cam ve çerçeve arasindaki kesti. Bu eski cam tutan silikon veya bant kesip olacaktir. Kesim önlemek için bu islem sirasinda agir eldiven giymek emin olun. Üst baslatin ve diger bir kösesinde karsisinda kesti. Sonra yukaridan asagiya dogru, bir tarafi kesmek. Diger tarafta ayni sekilde yapin. Bu noktada cam disari düsmek gerekir. Bunu düser olarak cam yakalamak için pencerenin altinda bir musamba veya levha koymalisin. Sert bir spatula kullanarak çerçeveyi gelen eski silikon veya bant kaziyin. Alt ayar bloklari olsaydi, onlari yeniden emin olun. Sim alt kapali cam yükseltmek gibi onlar hareket.

Simdi açikligin çevresinde 3/16 “kalinliginda silikon bir boncuk çalistirin. Tarafta yeni cam tut, açi alt ve üst disinda, yavas yavas cam yükseltmek sonra, ayar bloklar üzerinde cam ayarlayin yerine. camin dört kenarlari cam metal çerçeve ile temas yapar o kadar da zor silikon temas, ama bu sadece yeterince itin. senin disinda durur takin. 24 saat için cam temizlemeyin silikon böylece onu kurmak.