polistiren yalitim enerji verimliligi için en iyi seçenek

Strafor veya polistiren yalitim giderek konut, ticari ve endüstriyel ortamlarda kullanilmaktadir kati köpük yalitim, bir çesittir. Küçük boncuk veya kabarciklar beyaz köpük dolu ve daha sonra onlari bir arada tutmak için bitisik bir levha ile kapali oldugu büyük boy kare yaprak veya panolari mevcuttur. Sert termoplastik malzeme yogun ses ve siddetli sicakliklara karsi izole etmek özellikleri tutar.

Ayrica, su geçirmez ve uzun bir süre için son egilimindedir. Malzeme kolayca ele ve gerektigi gibi duvar, tavan veya zemin yüzeyler halinde kesilebilir. Yükleme islemi son derece uygun ve büyük elektrik faturalarinda son derece kaydetmek için ev ya da is sahibi saglar.

türleri

Yalitimi amaçli, stiren polimer, iki farkli türde haddelenmis ve genisletilmis dahil olan kullanilmaktadir. Bunlar arasinda, polistiren köpügü veya tahta boncuk blok veya levha seklinde satilan bir hafif bir malzemedir. Bu beyaz renkli ve ön genisletilmis stiren boncuk insa edilmistir. Bu baglamda, bir genisleme islem gazi tabani plastik ile birlikte birlestirilmis oldugu uygulanir. Isitildiktan sonra, gaz üretici çesitli sekillerde izolasyon malzemeleri yapmak saglayan kapali hücreli bir yapi olusturmak üzere genisler. Genellikle yalitim gelistirmek veya kutulara yerlestirilen zaman kirilgan ögeleri korumak için ambalaj malzemeleri kullanilan için beton bloklarin ortasinda takilmistir.

Öte yandan, ekstrüde polistiren yalitim özel katki maddeleri ile bir araya getirilmis ve daha sonra eritilmis kati stiren kristalleri olusur. Bu islem sirasinda, basinç ve sicaklik hem de ideal istenilen kalip olusturma veya ölmek üzere plastik bir sivinin bir kalin tip içine kristaller dönüstürmek için kontrol edilir. Bu iyi istiflenebilir blok veya duvar yalitim ihtiyaçlari için genel olarak uygulanabilir paneller içine olusumu için uygundur. Bunun yani sira, köpük de zahmetsiz bir sekilde alani çevresinde herhangi bir elektrik tesisati isleri gerçeklestirmek için kesilebilir. Bu son derece model yapimi sanati tercih edilir.

avantajlari

Strafor, büyük ölçüde daha düsük bir isitma ve sogutma faturalari kolaylastiran mükemmel bir yalitkandir. Bu daha çok baska plastik yalitim sistemi ve önemli ölçüde su zarar görmesini önlemek için de yardimci daha neme dayaniklidir. Bu yaprak veya bloklar kullanimi kolay gelir ve bu bodrum, iç duvarlar, çati ve dis cephe gibi çesitli alanlarda dösenebilir.

Bir diger önemli yarari da önemli ölçüde dis gürültüyü azaltmak için yardimci ve bir eve çevre dostu ve CFC (kloroflorokarbon) içermedigi için mükemmel bir geri dönüstürülebilir Ayrica yasanacak huzurlu bir yer görünmesini saglayan olmasidir. Her seyden önce, polistiren yalitim kullanimi maliyet-etkin ve agir montaj isleri anlamina gelmez.