traverten restorasyon önemi

Traverten tatli su kaplicalari ve çevresinde olusan bir tortul bir tastir. Olusumu kalsiyum karbonat (kalsit), su ile çökelen ve saglam bir yapi için zaman içinde sikistirilir gerçeklesir. Traverten, dogal haliyle, delik ve su ve sicak gazlar genellikle olusumu sirasinda kaçmak yerden kanallari var. Çogu zaman, bu delikler, düzgün, düz bir yüzey olusturmak için reçine (epoksi gibi) ürünleri ile imalat islemi sirasinda “doldurulur” uygulanir. Çimento serbeti hiçbir zaman kirli olacakti çünkü cementeous harç ile traverten delikleri doldurma önlemek için tavsiye edilir!

Traverten bugün piyasada mevcut olan yumusak döseme malzemeleri biridir. Ancak, onun yumusaklik, kolayca çizik alir ve kir ve dis, korumasiz veya kaba mobilya ayaklari ve mesajlari, metal, ve hatta sert plastikten izlenen enkaz gibi sert malzemeler ile asinmis. Bu kireçtasi ve mermer gibi yakin kuzenleri gibi, traverten da portakal suyu gibi hafif olanlar da dahil olmak üzere bütün asitler, çok reaktif. Bu nedenle, traverten restorasyon ve temizlik sarttir. Mermer zemin mermer restorasyon ve temizlik de düzenli olarak yapilmalidir iki önemli bakim etkinliklerdir.

Nitekim olarak, düzensiz ve yanlis bakim traverten bozulmasi tek büyük nedenidir. Bunu en çok traverten tas kalitesi dahil olmak üzere diger etken, daha yanlis rutin bakim ve bakim ile hasar bulur. Eger dogal haliyle traverten hayran olanlar arasinda ise, özel uzman bakim önemini anlamak çok önemlidir. Su zamanla traverten geçen sonucunda olusmus delikler kolayca kir veya kir tarafindan hedef olsun. Ayni sahipsiz birakilirsa, hatta böylece dogal zerafet ve parlaklik traverten soymaktan, tasin renk degisimi neden olabilir.

Traverten restorasyon önemini yürürlüge giriyor öyle. Genellikle traverten restorasyon sürecinde elmas asindirici pedleri ve su kullanan bir çok adim mekanik bir süreç olusur. En sik olarak, bir ders kum zimpara ile tas yüzey taslama ile baslayan üç asamali bir süreçtir. Ikinci adim, bir ince kum zimpara ile tasin yüzeyi honlama içerir. Tas yüzeyi honlama ile çok düzgün olur, ama çok daha az parlaklik ile sonuçlanir. Honlama sonra son adim traverten yer karolari, istenen yüzey elde etmek için asindirici ince elmas tas yüzeyine lehçe oldugunu.

Olaganüstü mermer zemin iyilestirme, temizleme mermer ve traverten restorasyon hizmetleri sunmaktadir taninmis sirketlerinden biri daha fazla bilgi için Posh kat Ltd, ziyaret edin
poshfloors.com.