tüketici ev için verimli isitma ve hava

Bu ev isitma ve hava verimliligi konusunda birkaç ipucu ve hileler takip ederek, hem ev sahibi ve kiracilarin enerji faturalari maliyetlerini azaltabilir ve ayni zamanda karbon ayak izi daha düsük. Amerikan evlerde kullanilan enerjinin yaklasik yarisi ev enerji sistemlerinin verimli kullanarak, bu sonuna dogru harcanan oldugu için bugün son derece önemlidir. Asagidaki bu ipuçlari ve onlarin ev ve isyerlerinde isitma ve sogutma geldiginde ev sahibi, ev sahipleri ve kira olanlar dikkate alabilir hileler sadece azdir.

Önemli ölçüde avantaj enerji kullanim maliyetini etkileyen için, bu sahipleri ve sürekli kendi hava filtreleri degistirmek için ev sahipleri için önemlidir. Düzenli olarak özellikle sicak yaz aylarinda ve soguk kis aylarinda evde hava filtreleri, degistirerek, ev sahibi enerji maliyetlerinde dramatik bir düsüs tanik olacaksiniz. Kullanicilar hava filtreleri degistirmek için basarisiz olursa, onlar, çevre sicak ve serin tutmak için ev içinde sistemleri için zor yapmak onlarin daha fazla çalismalari için zorlayarak, çok kirli kalacaktir. Zor itme, yüksek gerekli olacak enerji – ve bu herkes için maliyeti artacaktir.

Ev sahipleri de düzenli olarak HVAC sistemleri ayarlamak gerekir. Isitma ve havalandirma sistemleri araçlar benzer, kullanicilarin sürekli verimliliklerini korumak ve onlari ayarli tutmalisiniz. Kendi termostat ayarlari kalibre zaman HVAC sistemleri en kolay korunur, elektrik baglantilari hareketli parçalari yaglama ve sistem dogru ve kapali kapanir saglamak için sistemin kontrolleri kontrol, sikilir. Saglayarak HVAC sistemleri, onlarin en iyi performansta isitma çalisan ve ev içinde standartlari sogutma.

Sizdirmazlik isitme ve hava kanallari da bu sistemler daha verimli hale getirmek için harika bir yoldur. Tavan, crawlspaces, bodrum, ve özellikle ev diger alanlarda, garaj ile hava akisini kontrol kanallari sizdirmazlik tarafindan, verimli akis korunabilir. Bu evde isitma ve hava sistemlerinde harcanan her kurus bu amaç için kullanilir saglayacaktir – hiçbir sey israf olacaktir. Bu tedbirler alarak, hem ev sahibi ve ev sahipleri akillica harcama emin olabilirsiniz. Bu ev sahibi yasayan ve bir asagi ekonomide çalisan ve yabanci gelir düzeyi tüm zamanlarin en düsük kalmasi zaman özellikle önemlidir.

Tüketiciler ayni zamanda enerji verimli olmasi için sertifikali ürün ve aletleri satin düsünmelisiniz. Çesitli standartlar ulusal verilebilir ve devlet tarafindan, enerji verimli ürün satin alma ayni zamanda yeni ev sahibi ve ev sahipleri kendi enerji faturalarinda yüzlerce tasarruf yardimci olabilir. Bu aletleri Yüzlerce simdi ülke çapinda büyük perakende magazalarinda satilmaktadir. Es zamanli olarak enerji maliyetlerini azaltirken dikkate bu ipuçlari alarak, insanlar karbon emisyonlarini azaltabilir.